CZERWIEC 2018

 

1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA

 

W tym roku Dzień Dziecka był zorganizowany w stadninie w Kłyżowie w formie pikniku, gdzie mogliśmy się posilać kiełbaską, ziemniaczkami i jabłkami z grilla. Gry i zabawy zorganizowały wychowawczynie : Ela, Edyta, Renata. Odbyły się przejażdżki bryczką, rozgrywki sportowe (przeciąganie liny, skoki przez linę, skoki na skakance, rzut do celu, kręcenie hula-hop i inne). Za udział w konkurencjach i zabawach dzieci otrzymywały różne słodkie nagrody.

 

 

9 czerwca

Jak co roku pielgrzymowaliśmy do Krakowa, kościółka  "Ecce Homo", gdzie znajdują się Relikwie św. Brata Alberta. Spotkaliśmy się z członkami wszystkich Kół Towarzystwa im. św. Brata Alberta z całej Polski. Razem uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej, a po niej dzieliliśmy się chlebem i woda.

Na zakończenie naszej pielgrzymki odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium w Łagiewnikach.

 

 

15-17 czerwca

 

Wraz z grupą naszych dzieci, które we wrześniu zeszłego roku brały udział w konkursie organizowanym dla domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych przez TAURON Polska Energia, TAURON Dystrybucja oraz Fundację TAURON. „Zdrowo jemy – energetycznie żyjemy” wyjechaliśmy na weekendową wycieczkę do Wrocławia. Zwiedziliśmy między innymi:

 - Panoramę Racławicką

- Ogród Zoologiczny;

-Ogród Botaniczny Uniwersytetu wrocławskiego;

-Aquapark;

- Rynek we Wrocławiu;

- Most Tumski i inne atrakcje.

Podczas pieszych wycieczek wychowankowie bardzo skrupulatnie szukali krasnali wrocławskich ukrytych w różnych miejscach miasta. 

Wrażenia po powrocie do domu były cudowne, wychowankowie bardzo zmęczeni ale tez zadowoleni. Jednym słowem, trochę mało czasu, aby zwiedzić cały Wrocław i wszystkie jego atrakcje, ale może będzie jeszcze okazja.

 

 

22 czerwca  Zakończenie Roku Szkolnego

W tym roku część artystyczną z okazji zakończenia nauki przygotowały wychowawczynie z: Jasia, Ela oraz Małgosia wraz z wychowankami. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce szkolno-wakacyjnej. Po przedstawieniu, pani dyrektor wręczyła każdemu dziecku dyplom uznania przygotowany przez bezpośredniego wychowawcę. Był tort, lody, napoje i....szampan...oczywiście bezalkoholowy :):):)

Wszystkim życzymy udanych wakacji !!!!

 

MAJ 2018

 

17-20 maja

 

W tych dniach trwała Peregrynacja obrazu Świętej Rodziny z Kalisza w Kołach Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Peregrynacja prowadzona była w ramach obchodów Nadzwyczajnego Roku św. Józefa Kaliskiego. W dniach od 17 – 20 maja Obraz Świętej Rodziny znajdował się w kaplicy naszej placówki i każdy kto chciał mógł przyjść i przedstawić za pośrednictwem św. Józefa swoje modlitwy miłosiernemu Ojcu.

 

20 maja

Nasza wychowanka Madzia wraz z zaproszonymi gośćmi świętowała swoją Rocznicę I Komunii Świętej.

 

"...W ten dzień Rocznicy I Komunii Świętej,

w wiosenny dzień radości,

żywiej serduszko znowu bije

bo Chrystus w nim na nowo zagościł..."

 

Życzymy Madzi, aby radosnym sercem dziękowała Jezusowi za dar Eucharystii . Aby Bóg, Ojciec i Duch Święty dał łaskę wytrwania w wierze i aby żyjąc każdego dnia w obecności Jezusa stawała się coraz bardziej do niego podobna.

 

MARZEC 2018

Z okazji Świat Wielkanocnych,
 życzymy wszystkim,
 aby  Zmartwychwstanie Pańskie,
 które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności
 i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w Was to, co uśpione,
 ożywił to, co już martwe.
Niech światło Jego prowadzi nas
przez życie do wieczności.......

 

Dyrekcja, wychowawcy

i wychowankowie

 

28 marca - przedstawienie wielkanocne

 

W tym dniu wychowankowie grupy III wraz z wychowawcami zaprezentowali program słowno-muzyczny dotyczący zwyczajów wielkanocnych. Zaprezentowali się pięknie recytując i śpiewając pieśni związane ze Zmartwychwstaniem Chrystusa. Obecni byli również rodzice dzieci, rodzeństwo, wychowawcy i wszyscy wychowankowie.

      Po przedstawieniu przyszedł czas na dzielenie się jajkiem,  składanie sobie życzeń i poczęstunek.

 

 

8 MARCA - Dzień Kobiet

 

Program z okazji tego święta przygotowała gr. I wraz z wychowawcami: Gosią, Janiną , Elą oraz Renią. Odbyło się przedstawienie oraz recytacja pięknych wierszy dla kobiet. Na ręce każdej z nich  trafiło piękne serce z wypisanym imieniem i jego znaczeniem. Nie obeszło się bez pięknych kwiatów i słodkiego poczęstunku.

Dziękujemy Chłopcy!!!

 

 

1 marca 

 

W naszej placówce gościliśmy człowieka, który odkrył sens swojego życia w Bogu - rapera Kolah (Mirosław Kolczyk) ........umarłem i urodziłem się na nowo. Moja historia jest żywym dowodem na działanie Boga.....- tak o sobie mówił. Były więzień, narkoman, a obecnie raper opowiedział nam o tym, jak pokonał swoje nałogi i odnalazł swoje miejsce na świecie. Zaśpiewał również dla nas swoje piosenki, podczas których słuchania bardzo się wszyscy wzruszyliśmy.  Dziękujemy...

 

LUTY 2018

FERIE ZIMOWE

 

29.01 - 12.02.

 

Podczas tegorocznych ferii zimowych nasi wychowankowie mieli bardzo urozmaicony czas. Odbyły się zajęcia kulinarne, na których przyrządzaliśmy tartę z owocami, kurczakiem i tuńczykiem oraz przepyszne tosty. Dla chętnych były organizowane wyjścia na kręgle, na basen, a dla łakomczuchów wyjście do KFC i na pizzę. A kto lubi oglądać filmy mógł wyjść do kina na seanse filmowe, m.in.: "Więzień labiryntu", Cudowny chłopak", " Studniówka ". Wolny czas spędzili na zabawach świetlicowych bawiąc się, grając i oglądając ulubione seriale czy bajki.

 

14 luty - Walentynki i zabawa karnawałowa.

 

To czas, kiedy można się bawić i tańczyć. Tak więc jak co roku nasi podopieczni pod opieką wychowawców zorganizowali Bal Karnawałowy połączony z Walentynkami. Podczas wieczoru rozstrzygnięty został konkurs na najbardziej pomocną i życzliwą osobę w naszym gronie. Przez 3 dni zbieraliśmy serduszka do poczty walentynkowej z miłymi wpisami do konkretnych osób, którym chcieliśmy wręczyć serduszko. 

Tego dnia było bardzo wesoło, dużo śmiechu podczas zabaw, a najciekawiej wyglądały taneczne pląsy w ubiorach z Second-Handu. Nie zapomnieliśmy również o poczęstunku i słodkich upominkach!

 

STYCZEŃ 2018

 25 stycznia

 

Naszą placówkę w tym dniu odwiedził Rzecznik Praw Obywatelskich- pan Adam Bodnar, wraz z przedstawicielami swojego resortu. Bardzo chętnie wysłuchał historii powstania naszej placówki i zasad jej funkcjonowania. My natomiast mogliśmy zadawać rożne pytania dotyczące naszych praw. Było bardzo wesoło, przyjemnie, a spotkanie bardzo owocne.

 

W tym również dniu odwiedzili nas wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Nisku. Wraz z nimi przyjechali wolontariusze z rożnych krajów tj. z Rumunii, Łotwy i Belgii.

 

4 stycznia

W tym dniu, jak co roku, odbyły się "Jasełka" przygotowane przez naszych wychowanków z gr. II pod przewodnictwem wychowawców: p. Elżbiety, p. Edyty, p. Justyny i p. Ewy. Bardzo piękne przedstawienie, wspólne śpiewanie kolęd zakończyło się najważniejszą częścią, czyli dzieleniem się opłatkiem, który jest symbolem zgody i pojednania. Wśród zaproszonych gości byli m.in. ks. Proboszcz Edward Madej, prezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta - pan Jan Sibiga,  członkowie Zarządu, mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych, rodzice dzieci, pracownicy oraz pozostali zaproszeni goście.

 14 stycznia

W tym dniu w Katedrze w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli  odbył się  Koncert Kolęd. Podczas koncertu odbyła sie kwesta na rzecz Ochronki im. Świętego Brata Alberta.

Podczas wieczoru kolędowego wystąpili:

Chór „Gaude Vatae” (dyr. Ewa Woynarowska)

Chór Lasowiacy  (dyr. Edwarda Horoszko),
Chór „Solidarność” (dyr. Elżbieta Nowak-Szpunar)

Chór Kameralny MDK (dyr. Jerzy Augustyński)
Chór Konkatedralny (dyr. Stanisław Kusztyb).

Orkiestra Dęta MDK ( dyr. Mieczysław Paruch)
Chór „Mały Cantus” (dyr. Katarzyna Pisera)


Życzymy w Nowym Roku, by obdarzał zdrowiem, potrzebnymi łaskami przyniósł satysfakcje i dobro.

 

GRUDZIEŃ 2017

6 grudnia -  MIKOŁAJ

 

Wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli nas finansowo i rzeczowo przy ogranizacji Mikołaja, Gwiazdki dla naszych dzieci serdecznie dziekujemy.

Bezinteresowna pomoc, to dar jaki człowiek moze ofiarować drugiemu nie oczekując nic w zamian.

Życzymy, aby Nowy Rok obdarzał Państwa zdrowiem, przyniósł osobiste szczęście i satysfakcji z wykonanej pracy.

 Sponsorzy, którzy obdarowali wychowanków prezentami Mikołajkowymi i upominkami świątecznymi:

 1. Towarzystwo im. Świętego Brata Alberta w Hartford USA

 2.Pracownicy Firmy KPMG Warszawa

 3. Pan Lucjusz Nadbereżny - Prezydent Miasta Stalowa Wola

4.  Parafia MBKP w Stalowej Woli - ks. Edward Madej 
5. Fundacja Orange - pani Danuta Paleń

6. Alior Bank
7. Lidl

8. Cukiernia Juelâ - państwo Biesiadeccy

9. ICN Polfa Rzeszów

10. Wiglusz Dariusz

11. SLO Mazurkiewicz Wiesława + II D

12. Koło Pszczelarzy w Stalowej Woli

13. McDonalds Stalowa Wola

14. Pan Giezek Dariusz

15. Państwo Renata i Paweł Warzeccy

16. Zarząd HSW i pan Kazimierz Baran

17. Bank PKO BPi Fundacja

18. Firma LOWELL Polska Sp. z o.o.

19. Szkoła Podstawowa w Zdziarach

20. Pani Elzbieta Bąk

21. Pani Weronika Sobiło

22. PPH Cerkamed

23. ZPH KILIAN

24. Firma Celfast
25. Apteka GEMINI Stalowa Wola

26. Firma Stalprzem

27. Parafia Matki Bozej Rózańcowej w Stalowej Woli
28. Elżbieta Stelmach  - ZUS Inspektorat w Stalowej Woli

29. Kierowcy dzieciom - pan Mariusz Wąsewicz

30. Szkoła Podstawowa w Nowym Narcie

31. Rodzina Dąbal z Bojanowa

32. Anonimowi Darczyńcy

 

 

"Czasu przyjaznego, by niósł co nieść powinien

 Spojrzenia otwartego, by sprawił

byśmy dostrzegli drugiego człowieka.
Słów czystych, prostych, ważnych i ciepłych,
wypowiadanych, gdy stajemy przed sobą
z opłatkiem w ręku
i nadziei, która rozpędzi smutki.

Niech święta Bożego Narodzenia
będą opromienione pokojem i radością.

Boże Dziecię niech umocni nadzieję i wiarę, darzy zdrowiem
w Nowym Roku ..."

                                               tego życzy

                                                        Dyrekcja, wychowawcy
                                                         i wychowankowie   

 

LISTOPAD 2017

rossmann_6.png

Pomoc warta 3,5 miliona złotych dla 147 instytucji

szczegóły w dokumencie <<KLIK>>

 

 1 listopad – Dzień Wszystkich Świętych

"Dla tych którzy odeszli w nieznany świat, płomień na wietrze kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem
i niebo jesienne u góry
Dla nich harcerskie warty i chorągiewek gromada,
i dla nich ten dzień -  1 listopada "

Jak co roku na rzecz naszego Domu Dziecka "Ochronka" kwestowali - Szczep Bór 1 Niezależnej Drużyny Harcerskiej im. płk. Leopolda Lisa Kuli, oraz Związek Strzelecki Organizacja Społeczna Wychowawcza Jednostka Strzelecka 2027 im. gen. Brygady Aleksandra  Litwinowicza.   Podczas kwesty zebrano kwotę 2882 złotych.

Bardzo dziękujemy!

 

                                                                          PAŹDZIERNIK  2017

20 października

 Komisja Konkursowa Miejskiego Zakładu Komunalnego ogłosiła wyniki konkursu zbiórki makulatury. Nasza placówka w swojej grupie konkursowej zajęła I miejsce, osiągając wynik 32,75 kg / osobę zebranej makulatury. Komisja przyznała nam nagrodę o wysokości 1100,00 zł brutto. 

Bardzo się cieszymy z takiej wygranej i jesteśmy dumni!!!

 

WRZESIEŃ  2017

4 września

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

20 września 2017

 

Wychowankowie z naszego Domu dziecka wraz z wychowawcami: Justyna i Ewa wzięli udział w konkursie organizowanym dla domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych przez TAURON Polska Energia, TAURON Dystrybucja oraz Fundację TAURON. Akcja rozpoczęła się wiosną, a tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło „Zdrowo jemy – energetycznie żyjemy”. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu zdrowego, samodzielnie ułożonego całodziennego menu. Dzieci miały zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia i zaproponować w pełni wartościowe potrawy. Co więcej, trzeba je było wszystkie samodzielnie przygotować i udokumentować to na zdjęciach.  Finał akcji odbył się na terenie parku rozrywki Energylandia. Pierwszej nagrody nie otrzymaliśmy, ale za nasz ogromny wysiłek zostaliśmy wyróżnieni i otrzymaliśmy nagrodę w kwocie 10.000 zł!!! Jesteśmy z tego powodu ogromnie dumni i zmotywowani do udziału w  kolejnych konkursach. 

 

22 września

W tym dniu uczestniczylismy w VII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tarnobrzegu.Organizatorami turnieju było Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu oraz MOSiR w Tarnobrzegu. Placówkę naszą reprezentowali: Klaudia, Kamila, Angelika, kamil, Jakub, Grzegorz oraz Wiktoria.      

Pomimo długich i wyczerpujących treningów nie zajęlismy szczytnego miejsca, ale najważniejsza jest dobra zabawa w dobrym towarzystwie :)

 

 

LIPIEC – SIERPIEŃ 2017

24.08.17.  Wyjazd do Krakowa

W dniach 24-26 sierpnia uczestniczylismy w corocznym spotkaniu z pracownikami Firmy KPMGz Warszawy. W tym roku byliśmy w Krakowie. Zwiedzaliśmy Zabytki Starego Miasta - Sukiennice, Rynek Główny, Zamek na Wawelu. Zwiedzaliśmy równiez Muzeum Historyczne w Podziemiach Rynku.

Najwiekszą atrakcją była gra terenowa "Tajemnice Starego Krakowa", kolacje w restauracjach Baroque i Veganic.

Wszystkim pracownikom firmy KPMG ogromnie dziękujemy za wielkie zaangażowanie w organizację wycieczki!!

7 – 18 lipca – wyjazd na kolonię do Krynicy Morskiej

W tych dniach kilkoro wychowanków pojechało na zasłużony odpoczynek na kolonię do Krynicy Morskiej – Piaski zorganizowanej przez Biuro Podróży „Tęcza”.  Zakwaterowani byli w ośrodku kolonijnym położonym ok. 500 metrów od morza. Do dyspozycji były boiska i urządzenia rekreacyjno- sportowe umożliwiające spędzenie czasu w sposób czynny i aktywny, tj.: piłka siatkowa, koszykowa oraz nożna, tory przeszkód, ściana wspinaczkowa, plac zabaw z drewnianymi drabinkami, stół do tenisa stołowego.

Podczas pobytu nasi wychowankowie byli na wycieczce w Gdańsku, w Toruniu ( tam piekli pierniki), zwiedzali latarnię morską w Krynicy, byli w Muzeum Rybołówstwa w Kątach Rybackich. Zwiedzili również Centrum Nauki Kopernika w Warszawie oraz Zamek Krzyżacki w Malborku. We Fromborku byli na seansie astronomicznym w Planetarium. Wieczorem były dyskoteki, ognisko, gry i zabawy sportowe, spacery nad brzegiem morza.

 

25 lipca – 2 sierpnia – wyjazd na kolonię do Neum nad Adriatykiem

 

Dziesięcioro wychowanków, którzy otrzymali najwyższą średnią ocen na koniec roku szkolnego, w ramach nagrody, mieli okazję pojechać na kolonię letnią do Bośni i Hercegowiny. Wyjazd był organizowany przez Biuro Podróży „Tęcza” w Stalowej Woli.

Neum, to hercegowińska miejscowość położona tuz nad samym morzem. Zakwaterowani byli w hotelu „Stella” 300 metrów od plaży,  gdzie znajdował się ogród z restauracją i widokiem  na morze. Pogoda przez cały pobyt dopisywała, więc można było cieszyć się słońcem, opalać na kamienistej plaży oraz spacerować po okolicy i promenadzie. W drodze powrotnej wychowankowie zwiedzili Park Narodowy, Jeziora Plitwickie, gdzie był nagrywany film „Winnetou”. To były przepiękne widoki… żal było wracać.

 

6-11 sierpnia

W tych dniach gościliśmy u nas w placówce studentów-wolontariuszy z AIESEC-u. Dwie dziewczyny i dwóch chłopców: z Turcji, Chin, Algierii i Indonezji. Te kilka dni minęło bardzo szybko. Jeździliśmy razem na wycieczki, spacerowaliśmy po mieście i  pokazywaliśmy najciekawsze zakątki Stalowej Woli, a podczas zabaw słownych ćwiczyliśmy znajomość języka angielskiego. Wspólnie wybraliśmy się do stadniny koni w Kłyżowie, a tam mogliśmy pojeździć konno i zjeść kiełbaskę z grilla. Pojechaliśmy również do Sandomierza, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Okręgowe, podziemia, Starówkę, oraz płynęliśmy statkiem.

W kolejnym dniu odbyliśmy wycieczkę do Łążka Garncarskiego . Tam braliśmy udział w zajęciach warsztatowych w pracowni garncarskiej. Na zakończenie wycieczki uczestniczyliśmy w spływie kajakowym na rzece Bukowa. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

 

CZERWIEC 2017

 

1 czerwca – Dzień Dziecka

W tym roku obchody Dnia Dziecka przygotowały wszystkie grupy wychowawcze wraz ze swoimi opiekunami: panią Anią, p. Elżbietą oraz p. Janiną. Na naszym ogrodzie odbył się grill, było mnóstwo rozgrywek sportowych, oraz słodkich upominków dla wygranych jak  i przegranych.

Tego samego dnia, tak jak i w zeszłym roku, dzieci zostały zaproszone na lody do lodziarni Grycan w Stalowej Woli. Bardzo, bardzo dziękujemy !!

 

 

2 czerwca – Wyjazd do Śląskiego Wesołego Miasteczka

 

Z okazji Dnia Dziecka,  nasza kochana pani Dyrektor, zorganizowała podopiecznym wyjazd do Śląskiego Wesołego Miasteczka „Legendia” w Chorzowie.  jest najstarszym i jednym z największych polskich parków rozrywki. Wizyta w tym lunaparku, to doskonała zabawa dla osób w każdym wieku. Na najmłodszych czekały kolorowe karuzele, ogromne dmuchane zamki, niesamowite podróże samochodami i statkami - wszystko w nowej, kolorowej odsłonie. Miłośnicy mocnych wrażeń mogli odbyć jazdę jedynego w kraju Roller Coastera z podwójną pętlą lub szaloną karuzelą Circus Hoppala. Można było skorzystać z pędzącego z szaloną prędkością Phoenixa, z  Sky Flyera , Carousel of Love, Circus Hoppala, Diamond River, Trampoliny, Air Balloons i wiele,  wiele innych.

Można również było przejechać  się największym diabelskim młynem w Polsce o nazwie Legendia Flower (niegdyś Gwiazda Duża).

Podczas powrotu do domu wychowankowie zatrzymali się na posiłek w ulubionym przez nich miejscu, czyli McDonaldzie.

Bardzo dziękujemy pani dyrektor za cudowny, pełen atrakcji  spędzony dzień!!!

10 czerwca – wyjazd do Krakowa

Uczestniczyliśmy w Pielgrzymce do Krakowa.  Braliśmy udział w uroczystościach ku czci św. Brata Alberta Chmielewskiego. Uroczystość rozpoczęła się od koncertu oratoryjno – kantatowy w wykonaniu orkiestry Power of Winds pod batuta Klaudiusza Jani. Odbyła się uroczysta Msza święta  pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Metropolity Poznańskiego.

 23 czerwca    zakończenie Roku Szkolnego

W tym dniu zakończyliśmy rok szkolny. Przynieśliśmy świadectwa: jedne były lepsze inne troszkę mniej….. Najważniejsze, że już są upragnione wakacje  i możemy wreszcie odpocząć.

Program artystyczny przygotowały wychowawczynie z gr. III wraz z wychowankami: Moniką, Klaudią, Sandrą, Angeliką i Wiktorią P.  Na spotkanie przybyli  nieliczni rodzice , wychowankowie, wychowawcy, pedagog . Obecna również pani dyrektor placówki pogratulowała wszystkim dzieciom i wręczyła dyplomy pochwalne, które przygotowali wcześniej wychowawcy.

NARESZCIE WAKACJE !!!!

MAJ  2017

 

2 maj -  Sakrament Bierzmowania

W tym dniu do Sakramentu Bierzmowania przystąpiła nasza wychowanka Wiktoria. Życzymy jej wielu łask Bożych na każdy dzień!

 14 maja - I Komunia Święta

Dla naszej małej podopiecznej Madzi, to bardzo ważny i uroczysty dzień.Madzia , po raz pierwszy przyjęła do swojego serduszka Pana Jezusa.

                               „W ten dzień Komunii Świętej

                                   w wiosenny dzień radości,
                                       żywiej serduszko bije,

                                 bo Chrystus  w nim zagościł…”

W uroczystości uczestniczyli rodzice, chrzestni, babcie, ciocie, wujkowie, rodzeństwo cioteczne oraz ks. Edward Madej, pani dyrektor – Anna Miller, wychowawcy i wychowankowie.

 31 maj

Tego dnia nasi wychowankowie zostali zaproszeni i wzięli udział w Spotkaniu Młodzieży Podkarpacia „ W drodze ku dorosłości”. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Patronatem Honorowym był Wojewoda Podkarpacki, pani Ewa Leniart, a organizatorami: Pełnomocnik Wojewody Podkarpackiego do spraw Rodzin, oraz Wydział Polityki Społecznej.

Na spotkaniu odbyły się warsztaty edukacyjne "Podróż życia" ( Fundacja Wychowanie i Profilaktyka im. Jana Pawła II), oraz spotkanie  młodzieży ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie i Skautami Europy z Rzeszowa – Stowarzyszeniem Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego. Czas wszystkim umilił Zespół muzyczny z Górna „ Młody Duch i Przyjaciele”.

Na zakończenie spotkania wychowankowie udali się  na seans filmowy  w kinie Helios.

 

KWIECIEŃ 2017

12 kwietnia

Na spotkaniu Wielkanocnym z rodzicami odbyło się przedstawienie pt: „Zbawienie przyszło przez krzyż”, które przygotowała gr. II oraz  wychowawcy Elżbieta, Justyna, Edyta i Ewa. Przy świątecznie wystrojonym stole rodzice, wychowawcy, wychowankowie wspólnie dzielili się świątecznym jajkiem, życząc sobie wzajemnie dużo radości płynącej ze Zmartwychwstania Jezusa.

 

 14 kwietnia

kościele MBKP w Stalowej Woli, jak każdego roku w Wielki Piątek odbyło się CZUWANIE PRZY GROBIE PAŃSKIM.  W tym roku czuwanie modlitewne przygotowała p. Ewa  razem z wychowankami: Moniką, Krzysztofem, Agnieszką i Wiktorią . Część muzyczną przygotowała grupa dziewcząt z naszej placówki, a prowadzona była przez pana Marcina. Bardzo dziękujemy panu Marcinowi oraz dziewczętom, które przepięknie zaśpiewały i wspólnie ze wszystkimi zgromadzonymi ludźmi w Kościele oddały cześć zmarłemu Chrystusowi.

 

WIELKANOC

Aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to,
co jeszcze uśpione, ożywił to, ci już martwe; niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności.
Radosnych Świąt w gronie rodzinnym życzy 

                                                      tego życzy

                                                          Dyrekcja, wychowawcy
                                                            i wychowankowie
   

 

MARZEC 2017

8 marca - Dzień Kobiet

 Tego dnia  chłopcy z grupy  III zorganizowali w placówce uroczystość z okazji Dnia Kobiet, podczas której każda kobieta  z rąk chłopców otrzymała drobny prezent. Panowie przygotowali stoły nakryte wielką ilością słodkości  oraz  bez zarzutów obsługiwali każdą dziewczynę, przyjmując zamówienia na kawkę bądź herbatkę. Były po prostu traktowane jak księżniczki. J Dziękujemy naszym chłopcom!!!

 

LUTY  2017

14 luty   Walentynki i Zabawa Karnawałowa

W tym roku obie imprezy zostały połączone w jedną. Odbyła sie Zabawa Karnawałowa przygotowana przez gr. II wraz z wychowawcami p. Anią R., p. Elą i p. Anią S. oraz Walentynki  przygotowane przez gr. II z wychowawcami : p. Justyną, p. Ela., p. Edytą oraz z p. Ewą. Udział wzięli wszyscy wychowankowie naszej placówki. Dzieci brały udział w  różnych konkursach, tańcach oraz zabawach . Podczas zabawy można było częstować się różnymi słodkościami.

 

STYCZEŃ 2017

 Podczas tegorocznego wypoczynku zimowego wychowankowie brali udział w zabawach i grach w sali terapeutycznej, odbywały się wyjścia  na seanse filmowe do kina, na kręgle, na  zajęcia kulinarne, kulig, wyjścia na łyżwy pod MDK Wolny czas spędzili również  grając i bawiąc się na świetlicy (kalambury, państwa – miasta, gry planszowe), brali udział w  zajęciach plastycznych jak również . Część naszych podopiecznych wzięło udział w kolonii zimowej do Muzeum Regionalnego w Rozwadowie.

 

GRUDZIEŃ 2016

 4 grudnia - MIKOŁAJ 

 Sponsorzy, którzy obdarowali wychowanków prezentami Mikołajkowymi i upominkami świątecznymi: 

1. Parafia MBKP w Stalowej Woli

2. Pan Lucjusz Nadbereżny - Prezydent Miasta Stalowa Wola

3.Ks. Biskup Edward Frankowski   

4. Pracownicy Firmy KPMG Warszawa

5. Dział Socjalny Huty Stalowa Wola

6. Fundacja Orange - pani Danuta Paleń

7. Telewizja Kablowa Stella

8. Cukiernia Juelâ - państwo Biesiadeccy

9. San Bank

10. PGE Polska Grupa Energetyczna

11. Ks. Dyrektor - Wydawnictwo Diecezjalne

12. Ks. Dyrektor - Caritas

13. HSW Solidarność 80

14. PSP im. K. S. Wyszyńskiego w Krawcach

15. Elżbieta Stelmach  - ZUS Inspektorat w Stalowej Woli

16. ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki "Wolontariusz Klubu Ośmiu"

17. Ks. Biskup Edward Frankowski   .

18. Firma "Loresta" HSW

19. Biblioteka RCEZ w Nisku

20. Biuro Zarządu Banku Polskiego PKO z Warszawy

21. Bank PKO S.A. o/ Stalowa Wola

22. Apteka GEMINI Stalowa Wola

23. Publiczna Szkoła Podstawowa  w Zdziarach

24. Zespół Szkół w Cholewianej Górze

25. pani Karolina Ladzińska - Franc z USA

26. Pani Marta Stankiewicz

27. Galeria VIVO

28. "Children's Smile Foundation" ze Stanów Zjednoczonych

29. Pani Agnieszka Pado z Głogowa Małopolskiego

30.  Anonimowi Darczyńcy

 

LISTOPAD 2016

 

 1 listopad – Dzień Wszystkich Świętych

 

„ Dzień Wszystkich Świętych we mgłach tonie,

Ostatnie liście na mogiłach,

Zapalam lampki drżącą dłonią ,

Tych, co odeszli, łzą wspominam

W tym roku na rzecz naszego Domu dziecka kwestowali - Szczep Bór 1 Niezależnej Drużyny Harcerskiej im. płk. Leopolda Lisa Kuli, oraz Związek Strzelecki Organizacja Społeczna Wychowawcza Jednostka Strzelecka 2027 im. gen. Brygady Aleksandra  Litwinowicza.   Podczas kwesty zebrano kwotę 1530,96 złotych.

 4 - 5 listopada

W imieniu Rady naczelnej Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta pani dyrektor naszej placówki -  Anna Miller-  została zaproszona na uroczyste obchody Jubileuszu 35-lecia Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, które odbyło się w Narodowym Forum Muzyki.

W programie odbył się Koncert Pamięci artystów Wrocławia oraz msza święta w kościele pod wezwaniem św. Stanisława, św. Doroty i św. Wincentego. Na placu Wolności we Wrocławiu oraz spotkanie Jubileuszowe, podczas którego wystąpili zaproszeni goście. Nastąpiło również wręczenie podziękowań i część artystyczna wraz z poczęstunkiem.

                                                                                  

10 listopada

 W tym dniu nasza wychowanka – studentka – otrzymała stypendium ufundowane przez firmę
 „Polfa” w Rzeszowie w kwocie 200 zł. Uroczyste wręczenie odbyło się w kinie  „Zorza” w Rzeszowie.

 27 listopada

W ramach oferty „Prąd jak prąd, ale z pomocą fachowców” Polska Grupa Energetyczna postanowiła sprawić świąteczny prezent i dokonać w wybranych placówkach domów dziecka bezpłatnych napraw. 27 listopada odwiedziła naszą placówkę. Patronat medialny nad akcja objęła grupa wydawnicza Polska Press. W skład zespołu specjalistów wchodzili elektryk, ślusarz, hydraulik, szklarz, technik urządzeń grzewczych i gazowych, dekarz, informatyk i serwisant sprzętu gospodarstwa domowego. Dokonali niezbędnych napraw i usprawnień. A podczas wizyty fachowców dzieciom czas umilał świąteczny koncert zespołu Recycling Band.

PAŹDZIERNIK 2016

 24 - 25 października

W tych dniach do naszej placówki, jako jednej z ponad 60 placówek Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w całej Polsce, dotarł Krzyż św. Jana Pawła II, który towarzyszył mu podczas ostatniej jego Drogi  Krzyżowej w Wielki Piątek w 2005 roku w rzymskim Koloseum.  Został przywieziony 24 października i  wystawiony w kaplicy Ochronki. O godz. 15 tej rozpoczęła się adoracja krzyża . W dniu 25 października  krzyż opuścił Stalową Wolą i został przewieziony do Mielca.

 

Również w tym miesiącu nasza placówka zajęła III miejsce wśród placówek stalowowolskich w Konkursie zbiórki makulatury i nakrętek zorganizowanego przez Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli. W nagrodę otrzymaliśmy nagrodę rzeczową w kwocie 700 złotych .

 

WRZESIEŃ 2016

WITAJ SZKOŁO!

 

SIERPIEŃ 2016 R.

Pozostałe dni wakacji były również atrakcyjne. Wychowankowie mieli możliwość wyjścia do kina na różne filmy, odbył sie wyjazd na kręgle do Tarnobrzega, wyjście na kręgle do Klubu NNN w Stalowej Woli, wyjście na Paintball do Laser Arena. Wielu wychowanków brało udział w różnych imprezach odbywających sie w naszym mieście. 

22.07.16 – 2.08.16 r.

W tych dniach nasza młodzież wyjechała na kolonię do Hiszpanii – Costa Brava. Podczas pobytu zwiedziła Wenecję ( przejazd tramwajem wodnym na plac św. Mark, spacer z pilotem); Barcelonę, gdzie spacerowali uliczkami Barri Gotic do Katedry św. Eulalii,  Placa Reial oraz Placa de Sant Jaume z Ratuszem a także  Palau de la Generalitat.  

Młodzież miała również okazję pospacerować słynną ulicą La Rambla, która uważana jest za najpiękniejszą  aleję świata, mająca swój początek na Placa Catalunya i wiodąca aż do Pomnika Kolumba; zabytkowy Port Vell z malowniczą przystanią jachtową oraz Rambla de Mar.

Pozostałymi atrakcjami podczas pobytu był wyjazd do Barcelona Gaudiego – baśniowy Parc Guell, z którego roztacza się wspaniały widok na cała Barcelonę; Sagrada Familia – jeden z najważniejszych symboli miasta , dzielnica Eixample oraz spacer wzdłuż Passeig de Gracia, przy której znajdują się dwa najważniejsze Domy Gaudiego. Dla chłopców największą atrakcja było zwiedzanie stadionu FC Barcelona.

27.08.-29.08.16

Wychowankowie przebywali na zaproszenie firmy KPMG na wycieczce w Warszawie. Wyjazd był zorganizowany bardzo aktywnie, dzieci zwiedzały Centrum Nauki Kopernika, Warszawę (Stare Miasto, Łazienki, Wilanów)
i pozostałe atrakcje miasta. Po Warszawie obwoził dzieci czerwony wycieczkowy autobus z odkrytym dachem, co było dodatkową atrakcją.

Podczas pobytu młodzież mogła „powariować” w hangarze trampolin. Szczególnie ważnym zaproszeniem było zaproszenie do Siedziby firmy KPMG na kolację, która była spożywana na tarasie widokowym z widokiem na „Warszawski Manhattan”.

Kolejna atrakcja był multimedialny pokaz fontann, który zachwycił dzieci.

Pracownikom firmy KPMG, szczególnie pani Agnieszce i pani Renacie dziękujemy za wielkie zaangażowanie w organizację wycieczki. 

 

LIPIEC 2016 R.

27.06 – 08.07.16r.

To czas, kiedy nasi wychowankowie wyjechali na  kolonie letnia nad morzem do Międzywodzia. Ośrodek, w którym się zatrzymali był usytuowany w obrębie nadmorskiego kompleksu leśnego, miedzy morzem a Zalewem Kamieńskim.  Podczas pobytu w ramach programu odbyła się:

·        wycieczka do Świnoujścia i zwiedzanie Fortu Gerharda, Muzeum Obrony Wybrzeża oraz podziemnego miasta na wyspie Wolin;

·        wycieczka do Międzyzdrojów – Promenada Gwiazd, Muzeum przyrodnicze
 i Bałtycki Park Miniatur;

·        wycieczka do Dziwnowa – zwiedzanie latarni morskiej, alei gwiazd sportu oraz Parku miniatur latarni morskich i kolejek;

·        rejs statkiem po Morzu Bałtyckim;

·        wycieczka do bałtyckiego parku dinozaurów i Safari we Wrzosowie;

Ponadto odbyły się liczne atrakcje w postaci dyskotek, imprez sportowych
i rekreacyjnych.

22.07.2016 r.

   W tym dniu gościliśmy młodzież z Francji, która przebywała  przy parafii MBKP
z okazji światowego Dnia Młodzieży.

 29.07.2016 r.

   To był bardzo wyjątkowy dzień. Nasza młodzież wraz z panią dyrektor naszego Domu Dziecka uczestniczyła w II stacji Drogi Krzyżowej wraz z papieżem Franciszkiem. Cała  Droga Krzyżowa odbywała się na  Błoniach Krakowskich.

 

 

CZERWIEC 2016 R.

 

 1 czerwca

      Podobnie jak w ubiegłym roku ten radosny dzień spędziliśmy w Chłopskiej Woli. Każda z grup wychowawczych przygotowała wiele ciekawych zabaw i rozgrywek sportowych. Główną atrakcją była przejażdżka motocyklem zorganizowana przez Klub Motocyklowy ze Stalowej Woli. 

      W tym dniu również dzieci zostały zaproszone na lody do lodziarni "Grycan" w Stalowej Woli.

 5 czerwca

Podopieczni naszego domu Dziecka wraz z wychowawcą i panią dyrektor Anna Miller wzięły udział w VI marszu dla Życia i Rodziny. Był to marsz promujący wartości rodzinne zorganizowany przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli. Wszystko rozpoczęło się Mszą Świętą odprawioną w Kościele pw. Źródła Miłosierdzia Bożego. Podczas marszu niesiono 67 flag nawiązujących do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, transparenty, różnobarwne wiatraczki, śpiewano, . Dzieciakom rozdawali słodycze i pamiątkowe długopisy. 

11 czerwca

 Tradycyjnie jak co roku uczestniczyliśmy w pielgrzymce do Krakowa, gdzie znajdują się Relikwie naszego Patrona  - św. Brata Alberta . Pochylając sie przed obrazem  "ECCE HOMO" modliliśmy się w skupieniu. Po uroczystej Mszy Świętej dzieliliśmy sie chlebem i wodą z naszymi współbraćmi - członkami Kół Towarzystwa św. Brata Alberta z całej Polski.

 16 czerwca

Odbył sie Jubileusz 25 -lecia działalności Domu dziecka "Ochronka".  Uroczystości jubileuszowe rozpoczęto od mszy świętej w kościele MBKP. Dalsza część obchodów odbyła sie w salce parafialnej przy Bazylice Konkatedralnej.

      Pani dyrektor naszego Domu Dziecka szczególne słowa skierowała do sponsorów i darczyńców placówki, od których rzez 25 lat  doświadczaliśmy wielkiego dobra i wsparcia z ich strony: Fundacja "Bliźniemu swemu", Fundacja "Dbam o zdrowie",  Fundacja "Childrens Smile", Fundacja WBK Banku Zachodniego, KPMG Warszawa, PSS "Społem" Stalowa Wola,  OSM Stalowa Wola, Piekarnia "U Górala",

ROPS Rzeszów, Urząd Wojewódzki w Rzeszowie,  INC Polfa Rzeszów, Giełda Papierów Wartościowych, SanBank, HSW Dział Socjalny, Kuźnia Huty Stali Jakościowych, Firma "Kilian" Dwikozy, Spółdzielnia "Postęp" w Jasionce, "Ovo-Res" Boguchwała, Firma"Rymut" Sędziszów, Firma "Juel" z Niska, Tarczyński S.A., "Wawel"z Krakowa, Mennica Polska, Zakłady mięsne "Mathias", Zakłady mięsne " Górno", "Makro" Cmolas, Firma "Janex", "Bispol" Łańcut, "Koral" Rzeszów, "Makarony Polskie", Gospodarstwo Rybackie "Bałata" Grębów, Gospodarstwo Rybackie "Antoniówka", "Etmos" Modliborzyce, "UNIWHELS PRODUCTION "spółka z o.o., AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP.Z O.O., Deutsch Bank Trust Company, Firma "Etmos".

Sponsorzy, którzy przyczynili sie do uświetnienia uroczystości, to: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Stalowa Wola, ks. Biskup Edward Frankowski, Fundacja "Bliźniemu Swemu", PSS Społem, Fitma "Koral", Piekarnia "U Górala", Cukiernia "Juel", HSW Pan Rusinek oraz  Mleczarnia Stalowa Wola.

Podczas uroczystości głos zabierali zaproszeni goście, nie brakowało życzeń i słów uznania dla osób, które przez 25 lat pracowały na rzecz dzieci. Zgromadzeni mogli obejrzeć film obrazujący 25 lat działalności "Ochronki".

      Na zakończenie odbył się obiad i słodki poczęstunek.

24 czerwca

WAAAAAAAAAAKKKKKAAAAAAAAAACCCCCCCCJJJJJJJJJJEEEEEEEEE!!!!!!!!!!

 

 

MAJ 2016 r.

 20 maj

       W tym dniu odbył sie wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze. Został zorganizowany z Programu "Organizacja czasu wolnego dla osób i rodzin biednych".

Było tam wiele atrakcji dla małych i dużych . Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i poczuć adrenalinę. Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

 

KWIECIEŃ 2016


20 kwietnia

    Nasza placówka otrzymała zaproszenie do udziału w XIII Konkursie piosenki wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych woj. podkarpackiego. Organizatorem była Placówka Opiekunczo-wychowawcza im. Henryka Hanasiewicza w Rzeszowie. Impreza odbyła się w Teatrze MASKA.

    Nasz Dom Dziecka "Ochronka " reprezentowany był przez dwie wychowanki: Monikę i Wiktorię. Zaśpiewały piosenki pt."Dumka na dwa serca" oraz "Sztorm", którymi wywalczyły sobie II miejsce. Serdecznie im gratulujemy!

 

MARZEC 2016

8 marca

W tym dniu chłopcy z grupy  II zorganizowali w placówce uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Podczas imprezy odbył sie koncert życzeń dla każdej kobiety, małej i dużej, oraz krótka charakteryzacja  każdej z nich. Zostały również wręczone na ich ręce kwiaty. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani tortem.

10 marca i 22 marca

W naszej placówce odbył się Teatrzyk profilaktyczny z Fundacji " Latarnia" (część 1 i część 2). Przedstawiono w nim jak zły wpływ mogą mieć używki, jak niszczą zdrowie i kontakty z ludźmi, jaki wpływ mają na życie rodzinne i osobiste człowieka.

LUTY 2016

15-28 lutego

Rozpoczęły sie upragnione FERIE!!!

 Podczas ferii część dzieci uczestniczyło w  zimowisku profilaktycznym " ZE ŚNIEŻKIEM I PROFILAKTYKĄ" organizowanym przez Małopolskie Centrum Profilaktyki „Włóczykij” z Krakowa. Program ten składał sie  z kilkuetapowego bloku warsztatowego poruszającego kwestie: zdrowego stylu życia, skutków spożywania alkoholu, zażywania substancji psychoaktywnych, dbałości o własny wygląd, rozwój własnych zainteresowań, nauka pracy w grupie. Każde zajęcia prowadził wykwalifikowany wychowawca (pedagog, psycholog, socjolog).

Podczas ferii dzieci z naszej placówki uczestniczyły w wyjściach do kina, na kręgle, w zajęciach plastycznych oraz różnych rozgrywkach sportowych.

STYCZEŃ 2016

26 stycznia

Odbyła sie zabawa karnawałowa z udziałem wszystkich wychowanków placówki. Dzieci brały udział w konkursach, tańcach oraz zabawach zorganizowanych przez wychowawców. Podczas zabawy można było częstować się różnymi słodkościami.

 

10 stycznia

W tym dniu w bazylice konkatedralnej odbył się  koncert kolęd w wykonaniu chórów stalowowolskich i Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Zgromadzonych w świątyni powitał Stanisław Kusztyb – organista parafii Matki Bożej Królowej Polski. Zachęcił do wspólnego kolędowania wraz z orkiestrą oraz wzięcia udziału w kweście na rzecz Ochronki im. św. Brata Alberta.

Podczas wieczoru kolędowego wystąpili: Orkiestra Dęta MDK (dyr. Mieczysław Paruch), Chór „Mały Cantus” (dyr. Katarzyna Pisera), Chór „Gaude Vatae” (dyr. Ewa Woynarowska), Chór „Cantus” MDK (dyr. Maciej Witek), Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku MDK (dyr. Jerzy Augustyński), Chór „Gaudium” Parafii św. Floriana (dyr. Jadwiga Powęzka-Ciba), Chór „Solidarność” (dyr. Elżbieta Nowak-Szpunar), Chór „Puellarum Cantus” PSP nr 11 (dyr. Katarzyna Pisera), Chór Lasowiacki MDK (dyr. Piotr Szpara), Chór Kameralny MDK (dyr. Jerzy Augustyński), Chór Konkatedralny (dyr. Stanisław Kusztyb).

4 stycznia

Okazją do wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia były Jasełka i spotkanie opłatkowe. Występ przygotowany przez naszych wychowanków, to historia Bożego Narodzenia. Przedstawienie było urozmaicone śpiewem kolęd oraz pastorałek. Na spotkanie opłatkowe przybyli: Starosta powiatu stalowowolskiego – pan Janusz Zarzeczny, przedstawiciel Urzędu Miasta Stalowa Wola,  Zarząd i Członkowie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, rodzice naszych wychowanków, mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn z panem kierownikiem oraz zaproszeni goście.

 

GRUDZIEŃ 2015

22 grudnia

W tym dniu w naszej placówce odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez naszych wychowanków. Zaproszonymi gośćmi byli rodzice naszych dzieci, którzy wspólnie,  podczas kolędowania, łamali się z nami opłatkiem.

4 grudnia - MIKOŁAJ 

Sponsorzy, którzy obdarowali wychowanków prezentami Mikołajkowymi i upominkami świątecznymi:

1. Parafia MBKP w Stalowej Woli

2. Pan Lucjusz Nadbereżny - Prezydent Miasta Stalowa Wola

3. Stowarzyszenie Kibiców Stalowa Wola

4. Pracownicy Firmy KPMG Warszawa

5. Dział Socjalny Huty Stalowa Wola

6. Fundacja Orange - pani Danuta Paleń

7. Telewizja Kablowa Stella

8. Cukiernia Juel â państwo Biesiadeccy

9. Firma "Społem" w Stalowej Woli

10. Firma mięsna "Matthias"

11. Ciastkarnia i piekarnia "U Górala" z Janowa Lubelskiego

12. Okręgowa Spółdzielnia  Mleczarska w Stalowej Woli

13. McDonald w Stalowej Woli

14. Firma "Makarony Polskie" w Rzeszowie

15. Elżbieta Stelmach  - ZUS Inspektorat w Stalowej Woli

16. Europejskie Stowarzyszenie ESPA Studentów Prawa

17. Ks. Biskup Edward Frankowski

18. Firma "Wawel"

19. Biuro Zarządu Banku Polskiego PKO z Warszawy

20. Zespól Szkól w Jarocinie

21. Zarząd Główny Towarzystwa Sw. Brata Alberta we Wrocławiu

22. Zespół Szkół w Cholewianej Górze

23. Pani Monika Kulesza z Warszawy

24. Panstwo Iwona i Andrzej Marczak z Warszawy

25. Michał Olgierd Niewiadomski

26. Pani Monika Kulesza z Warszawy

27. "Children's Smile Foundation" ze Stanów Zjednoczonych

28. Pani Monika Adeel i przyjaciele

29. Firma Kosmetyczna "EVELINE"

 

30. Państwo Klaudia i Łukasz Dębiak

31. Pan Marcin Dąbal z rodziną

32. Anonimowi Darczyńcy

 

Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Życzymy, aby serca Wszystkich nagrodzone były ludzką życzliwością, dobrocią i wdzięcznością.

 

LISTOPAD 2015

1 listopada 

Przeprowadzono kwestę na Cmentarzu w Stalowej Woli i Rozwadowie. Na rzecz wychowanków Domu Dziecka pn. „Ochronka”  kwestowali:

- pracownicy,

- Szczep Bór 1 Niezależnej Drużyny Harcerskiej im. płk. Leopolda Lisa Kuli,

- Związek Strzelecki Organizacja Społeczna Wychowawcza Jednostka Strzelecka 2027 im. gen. Brygady Aleksandra

   Litwinowicza

Podczas kwesty zebrano kwotę ok. 1900 złotych.

 

 

19 listopada

 

W tym dniu  w MDK odbyła się Gala Pomocy Społecznej. Jej organizacja jest związania z 25-leciem funkcjonowania pomocy społecznej na terenie Stalowej Woli. Udział w Gali wzięli: pani dyrektor naszej placówki,  pracownicy oraz  wychowankowie.

Podczas Gali Pomocy Społecznej można było dowiedzieć się jak wiele osób z różnych  organizacji i instytucji z terenu powiatu stalowowolskiego oraz gminy Stalowa Wola pracuje z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym i podejmuje działania pomocowe na rzecz lokalnej społeczności. W ramach programu odbyła się projekcja filmu na temat pomocy społecznej w Stalowej Woli, rozstrzygniecie plebiscytu na Pracownika Pomocy Społecznej w każdej z instytucji czy placówki, odbył się występ artystyczny uczestników dziennych ośrodków wsparcia, a także wystąpienia zaproszonych gości.

 

28 listopada

 

W tym dniu Spotkanie Andrzejkowe zorganizowała gr. I wraz z wychowawcami: p. Renią, p. Jasia i p. Małgorzatą. W nastrojowo przyozdobionej świetlicy dzieci zorganizowały różnego rodzaju zabawy, konkursy oraz wróżby. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.   

 

PAŹDZIERNIK 2015

1 - 20 października 

W tych dniach odbywały się zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonywały dekoracje świąteczne z makaronów.

 

20 października

Tym razem  na zajęciach plastycznych przygotowywaliśmy kartki świąteczne dla Fundacji "Children's Smile " z USA. kartki świąteczne były zrobione dowolna metoda, ale z akcentami symboli Ameryki i Polski.

WRZESIEŃ 2015

2 września  - rozpoczęcie  Nowego Roku Szkolnego 2015/2016

5-6 września – Wycieczka

     Wycieczka zorganizowana przez Stowarzyszenie „Równowaga” do Medyni Głogowskiej – Przysietnicy – Rymanowa Zdrój- Rzeszowa.

 W pierwszym dniu wycieczki byliśmy w Medyni Głogowskiej. Tutaj mogliśmy zwiedzać zabudowy z XVIII wieku, zagrodę garncarską, gdzie mieliśmy warsztaty lepienia glinianych naczyń, malowaliśmy tradycyjne głogowskie koguciki.

    Po obiedzie pojechaliśmy do Przysietnic, gdzie odbyliśmy lot na miotle. Wieczorem zostaliśmy przewiezieni w okolice Rymanowa Zdrój. W drugim dniu pojechaliśmy do jednej z rzeszowskich kręgielni. Rozegraliśmy bardzo interesujący turniej pomiędzy uczestnikami. Po rozgrywkach na kręgielni poszaleliśmy na torze gokartowym.

Było suuuupeerr!

 8 września- Konkurs Taurona

     W imieniu Fundacji TAURON oraz TAURON Dystrybucja S.A. dostaliśmy zaproszenie na galę półfinałową Akcji "Domy Pozytywnej Energii" 2015 ,które odbyło się w Skansenie Archeologicznym "Karpacka Troja" w Trzcinicy k. Jasła. Podczas imprezy zostali ogłoszeni zwycięscy etapu wojewódzkiego, czyli półfinału.

     Dzieci miło spędziły czas oraz otrzymały drobne upominki z logo "Domy pozytywnej energii".

 11 września -  wyjazd do Ulanowa

    W tym dniu odbył się wyjazd integracyjny do Ulanowa organizowany z programu "Pozytywne wzmocnienie jest ok." 

      Podczas wyjazdu dzieci miały bardzo dużo atrakcji. Pierwszą z nich była "Zagadka kryminalna" - gra terenowa, która pozwoliła wcielić się uczestnikom w rolę detektywów i rozwiązać zagadkę kryminalną. Po obiedzie, dzieląc się na dwie drużyny, rozpoczęła się gra w paintball. Zabawa była oparta na scenariuszu, gdzie uczestnicy wyposażeni w broń musieli upolować 3 wyszkolonych  uciekinierów lub zdobyć flagę przeciwnika.

Następną konkurencją było "Sumo". Uczestnicy, ubrani w specjalne stroje wypełnione pianką, zmierzyli się na ringu. Kolejną zabawą była gra w piłkarzyki i Mega Twister.

      Wycieczka zakończyła sie ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami.

9 września

W tym dniu odbyły się zajęcia kulinarne prowadzone przez pania Małgorzatę maziarz . Wychowankowie przygotowali następujące potrawy: kotlety ziemniaczane, ślimaczki z ciasta francuskiego, spaghetti carbonara, mufinki oraz Fritatte z cukinią. 

 

16 wrzesnia

Również w tym dniu odbyły się zajęcia kulinarne, na których nasi wychowankowie uczyli się sztuki kulinarnej. Tym razem pod okiem wychowawców i pani małgorzaty Maziarz przygotowały: zrazy, kopytka ze szpinakiem, ciastka z migdałami, różyczki z marmolada. Pyyychotaaa...

 

18 września

Jak co roku dzieci oraz młodzież z naszego Domu dziecka czynnie włączyli się w realizację ogólnopolskiej akcji sprzątania świata zorganizowanej w tym roku pod nazwą: „Wyprawa Poprawa”.
Akcja była społeczną kampanią ekologiczną, która - jak maja nadzieję organizatorzy - zachęciła i zainspirowała nas do zachowania czystości oraz jeszcze większej dbałości o środowisko naturalne, w którym żyjemy. W ramach zorganizowanej kampanii, zaopatrzeni w różnego koloru worki do segregacji śmieci, posprzątaliśmy Błonia w okolicy ogródków działkowych.  

18 września

Odbyło się wyjście do kina "Ballada" na film "Everest".

 

23 września

Odbyły się kolejne zajęcia kulinarne prowadzone przez panią Małgorzatę Maziarz. Tym razem dzieci przygotowały łososia en croute, kurczaka w sosie curry z ryżem, naleśnikowy tort warzywny oraz placka ucieranego ze śliwkami. Wszystkie potrawy bardzo smakowały!!

 

22 września - odbył się "Trening Rodzicielski" prowadzony przez panią Monikę Mierzwa oraz panią Monika Sawa realizowany z programu " Pozytywne wzmocnienia są OK".

 

29 września

Jak co roku w tym dniu został zorganizowany "Dzień Chłopaka". Z tej okazji grupa III wraz z wychowawcami zorganizowała wyjazd do Jastkowic do Zajazdu "Zacisze". Odbyło się wiele konkursów sprawnościowych:  bieganie w workach, skoki na skakance, przeciąganie liny, jazda konna, gra w siatkówkę, itp. Każdy z wygranych otrzymał nagrodę w postaci słodyczy, a na koniec odbyło się pieczenie kiełbasek na grillu. Cała impreza odbywała się przy ulubionej przez dzieci muzyce :)  

 

30 września

To dzień ,w którym odbyły się kolejne zajęcia "Treningu Rodzicielskiego" z programu "Pozytywne wzmocnienia są OK"

 

SIERPIEŃ 2015

3-13 sierpnia -   Kolonia letnia w Gatteo Mare (Włochy)

Przebywali tam wychowankowie, którzy otrzymali najlepszą średnią i wzorowe zachowanie na koniec roku szkolnego. Była to dla nich nagroda za sumienną pracę. Gatteo Mare to przepiękna miejscowość leżąca nad Morzem Śródziemnym pełna hoteli i atrakcji dla turystów z czystymi plażami.

Podczas pobytu młodzież zwiedziła w drodze do Włoch Budapeszt  - dzięki sponsorowi (właścicielce hotelu „Augustus”, w którym mieszkali) pani Agnieszce Karpowicz, mogli podziwiać Rzym z jego zabytkami oraz zwiedzić Watykan. Tam mogli pomodlić się na grobie Jana Pawła II. Zorganizowane były tez wycieczki do San Marino i Wenecji.

Pobyt we Włoszech był pełen wrażeń.

 27 sierpnia

W naszej placówce gościli przedstawiciele PGE Dystrybucja S.A.  o/ w Rzeszowie  R. E. Stalowa Wola. Przekazali naszej najmłodszej wychowance wyprawkę szkolną „ Energetyczny plecak”. W imieniu Madzi bardzo dziękujemy.

 28 -29 sierpnia -  Wyjazd do Warszawy

Jak co roku, na zaproszenie Firmy KPMG, wszyscy wychowankowie pojechali  do Warszawy. Tam zostali zakwaterowani w Hostelu „Kanonia” na Starym Mieście i przywitani drobnym poczęstunkiem.

Następny dzień był pełen atrakcji:  odbyło się spotkanie w Narodowym Instytucie Audiowizualnym, gdzie poznali techniki rejestracji obrazu, budowę scenariusza do teledysku i  jego montaż. Mieli też okazję pracy ze specjalistami z zakresu tworzenia teledysków oraz muzykami.

Zakończenie spotkania odbyło się w formie poczęstunku i dzieci wróciły do domu.

LIPIEC 2015

8-18.07 Kolonia letnia do Czarnego Dunajca

          W tym dniu podczas wakacji wychowankowie wyjechali na kolonię do Czarnego Dunajca. Podczas pobytu dzieci  zwiedziły Zamek w Niedzicy, odbyły rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim, były w Aqua Parku. Odbyły się wycieczki do Zakopanego, do Chochołowa, nad Morskie Oko, do Doliny Strążyskiej, gdzie wyciągiem krzesełkowym wjechali na skocznie Wielką Krokiew. Innymi atrakcjami były spotkania z góralami, pokaz śpiewu, stroju góralskiego, dyskoteka.

CZERWIEC 2015


Od 22 czerwca do 30 listopada

W tym czasie będziemy realizować program "Pozytywne wzmocnienia są ok" finansowany ze środków województwa podkarpackiego - ROPS w Rzeszowie. W ramach tego programu będą odbywać się:

- zajęcia kulinarne :Moje gotowanie",

- zajęcia "ABC gosposi domowej",

-  kurs " Obsługa wózka widłowego",

- kurs kosmetyczny - stylizacji paznokci,

- język angielski,

- informatyka (zajęcia grupowe),

- Trening Rodzicielski,

- indywidualne konsultacje z doradca zawodowym,

- przygotowanie pracowni stylizacji paznokci dla osoby uczącej się  w szkole kosmetycznej,

- przygotowanie pracowni fryzjerskiej dla osoby uczącej sie zawodu fryzjera,

- zorganizowanie wyjść do kina, 

- wyjazd integracyjny do Ulanowa, 

- kurs prawa jazdy kategorii B, C, E + badania lekarskie + opłaty egzaminacyjne,

- zakup materiałów biurowych i papierniczych, 

- zakup kubków i informacja w TV Stella w ramach promocji projektu.

13 czerwca - Pielgrzymka do Krakowa

Jak co roku uczestniczyliśmy w pielgrzymce do Krakowa, aby pomodlić się do św. Brata Alberta o zdrowe i wspaniałe wakacje oraz podziękować za cały rok.

Co roku spotykamy się tu z członkami wszystkich Kół - Towarzystwa św. Brata Alberta z całej Polski. Po uroczystej mszy wszyscy dzieliliśmy się chlebem i wodą.

 

1 czerwca - Dzień Dziecka

W tym roku obchody Dnia Dziecka przygotowały wychowawczynie grupy II i III w Chłopskiej Woli. Dzieci brały udział w wielu konkurencjach sportowych przy dźwiękach wesołej muzyki z magnetofonu. Było przeciąganie liny, sztafeta na czas, skakanie przez linę, gra w piłkę ręczną i w nożną. A na zakończenie dnia zjedliśmy kiełbaskę z grilla, częstowaliśmy się słodyczami i ciastem, były też lody dla ochłody.

W ramach obchodów Dnia Dziecka w naszej placówce sześciu piłkarzy I składu  drużyny piłkarskiej Stali Stalowa Wola rozegrało mecz z naszymi wychowankami. Wynik meczu  11:6 dla naszej drużyny :) :) :).

Kibice podarowali naszym dzieciom sprzęt sportowy, wyposażenie do siłowni oraz koszulki patriotyczne.

Bardzo wszystkim dziękujemy!!!!

 

MAJ 2015


30-31 maja

W tych dniach odbyła się wycieczka do Sanoka. Był to wyjazd na trening psychorozwojowy "Szukam swojego Azymutu2"finansowany przez Stowarzyszenie RÓWNOWAGA.

Dzieci zwiedzały Sanok, wzgórze zamkowe, ławeczkę Szwejka, fontannę. Miały również okazję zagrać w Paintball oraz zwiedzić Skansen. 

24 maja - Piknik wDomu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli

Wolotariuszki z naszej placówki: Sylwia, Karina, Iza, Agata i Aneta pomagały przy obsłudze Pikniku Rodzinnego przy DPS w Stalowej Woli.Czas umilały m.in. nasze małe artystki - Wiktoria P., Wiktoria D. i Martyna S. Dziewczynki recytowały wiersze o rodzinie i śpiewały piosenki.

Celem udziału w Pikniku było wyjście do ludzi starszych z pozytywną energią. Aby choć przez chwilę zapomnieli o samotności, chorobach, żeby uśmiech rozjaśnił ich twarze.

17 maja - Rocznica I Komuni Świętej 

Tego dnia nasz podopieczny Kamil obchodził Rocznicę swojej Komunii Świętej. Był to dla niego bardzo uroczysty dzień, w której uczestniczyli: mama, rodzeństwo, pani dyrektor oraz wychowankowie.

 

 

08-05-2015

Koło Stalowowolskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta został Laureatem IV edycji Konkursu Grantowego RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, zorganizowanego przez Fundację „Dbam o Zdrowie”. Budżet projektu w wysokości 30 000 zł , z czego 15 000 zł pochodzi z Fundacji „Dbam o Zdrowie”, a 15 000 zł  z budżetu naszej organizacji, przekazany zostanie na wsparcie w zakupie leków i środków medycznych dla osób chorych najbardziej potrzebujących. Z projektu pt. „ Razem możemy więcej” w naszej organizacji skorzysta łącznie 100 osób  Projekt dedykowany będzie wychowankom Domu Dziecka im. św. Brata Alberta oraz podopiecznych Schroniska dla bezdomnych mężczyzn i potrwa do końca kwietnia 2016 r. Pomoc przekazana zostanie w postaci kart możliwych do realizacji w aptekach  na terenie całego kraju. Nasza Organizacja znalazła się w gronie 100 Laureatów Konkursu Grantowego 2015, które przygotowały i przesłały najlepsze projekty niwelujące bariery w dostępie do leków w Polsce. Pula środków przekazanych w ramach grantów przez Fundację „Dbam o Zdrowie” wyniosła w tym roku rekordowe 2 mln zł. Uroczyste spotkanie z Grantobiorcami, podpisanie umów i wręczenie symbolicznych czeków miało miejsce 30 kwietnia 2015 r. w łódzkiej Atlas Arenie.

KWIECIEŃ 2015

16 kwiecień - Bierzmowanie

 

W tym dniu w Bazylice Konkatedralnej pod wezwaniem MBKP w Stalowej Woli, do Sakramentu Bierzmowania przystąpiły nasze wychowanki Dorota, Agnieszka,Aneta i Oliwia.Sakramentu Bierzmowania udzielał ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Z okazji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania życzymy im bogactwa Darów Ducha Świętego, żaru ognia miłości i cierpliwości w odnajdywaniu celu istnienia.

 

                                                                                                                             Dyrekcja, pracownicy
                                                                                                                                i wychowankowie

 

 

25-26 kwiecień 

Nawiedzenie Symboli Światowych Dni Młodziezy w naszej placówce.

 

 

Modlitwa w intencji ŚDM 2016

 „Boże, Ojcze Miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”.

 Zawierzamy Ci szczególnie
ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków.
Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach współczesnego świata
i daj im łaskę owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Ojcze niebieski,
uczyń nas świadkami Twego miłosierdzia.
Naucz nieść wiarę wątpiącym,
nadzieję zrezygnowanym,
miłość oziębłym,
przebaczenie winnym i radość smutnym.
Niech iskra miłosiernej miłości,
którą w nas zapaliłeś,
stanie się ogniem przemieniającym ludzkie serca
i odnawiającym oblicze ziemi.

Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami.
Święty Janie Pawle II, módl się za nami.

Święta Siostro Faustyno, módl się za nami.

 

 

MARZEC 2015

26 marzec 

W ramach akcji charytatywnej p.n. "Dar serca", prowadzonej przez TV Rzeszów wspólnie z tygodnikiem "Sztafeta" placówkę naszą odwiedzili przedstawiciele firmy "Makarony Polskie" na czele z dyrektorem firmy panią Beata Majewską-Karp oraz starosta stalowowolski - pan Janusz Zarzeczny.

Wychowankowie zostali obdarowani makaronami , a swoją wdzięczność za wsparcie wszystkim ludziom dobrej woli wyraziły w wielkanocnym programie słowno-muzycznym. Poświęcony był on rozważaniom Męki Pańskiej oraz zwyczajom wielkanocnym w oparciu o prozę i poezję ks. Jana Twardowskiego.

 31 marzec 

Wychowankowie Domu Dziecka "Ochronka" wraz z dyrektorem placówki -  p. Anną Miller oraz wychowawczynią- p. Anną odwiedzili Dom Pomocy Społecznej  w Stalowej Woli.  W czasie spotkania przedstawiony został program wielkanocny przygotowany przez nasze dzieci, które zakończyło się wspólnym składaniem życzeń wielkanocnych.

  

Alleluja, Alleluja !
Wesoły nam dziś dzień nastał,
Chrystus bowiem zmartwychwstał,
Radujcie się więc
i z ufnością patrzcie w przyszłość.
Niech zsyła na Was laski
i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia
Alleluja, Alleluja zmartwychwstał Pan!
Życzymy Wszystkim,
abyście na co dzień przeżywali swoje własne święto 'zmartwychwstania'
poprzez odradzanie się w waszych sercach miłości do najbliższych
oraz wiarę w potęgę i trwałość uczucia.
Wesołych Świąt!

 

                  Dyrekcja, wychowawcy
                      i wychowankowie
 

 

8 marca - Dzień Kobiet.

Program z okazji tego święta przygotowała gr. I wraz z wychowawcami: Gosią, Janiną oraz Renią. Odbyło się przedstawienie oraz  recytacja pięknych wierszy dla kobiet. Na ręce pani dyrektor zostały złożone kwiaty dla wszystkich małych i dużych kobiet.

 

LUTY 2015

FERIE ZIMOWE 2015 R.

Podczas tegorocznych ferii zimowych wychowankowie pozostajacy w placówce mogli korzystać z zajęć przygotowanych przez wychowawców:

1. zajęcia kulinarne,

2. wyjście do kin na seanse filmowe,

3. zajęcia plastyczne,

4. różne rozgrywki sportowe, m.in. ping-pong.

12 luty

Zorganizowany został wyjazd na narty do "Złotego Stoku " w Krzeszowie

16 luty - zabawa karnawałowo-walentynkowa

W tym roku zabawę przygotowały wszystkie grupy wychowawcze. Jak zwykle było wiele konkursów i zabaw, randka w ciemno, konkurencja z kiślem, losowanie swojej pary, zabawa w przebieranki, tańce na gazecie, taniec irlandzki,  taniec z balonami, konkurs - "zgadnij kto" i wiele innych. Za udział w zabawach były słodkie nagrody.

 

STYCZEŃ 2015

4 stycznia

W tym dniu odbyły się "Jasełka" przygotowane przez naszych wychowanków z gr. II pod przewodnictwem wychowawców: p. Elżbiety, p. Edyty, p. Justyny i p. Ewy. Bardzo piękne przedstawienie, wspólne śpiewanie kolęd zakończyło się najważniejszą częścią, czyli dzieleniem się opłatkiem, który jest symbolem zgody i pojednania. Wśród zaproszonych gości był Prezydent Miasta Stalowa Wola - Pan Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miasta Stalowa Wola - Pan Rafał Weber, ks. Proboszcz Edward Madej, prezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta - pan Jan Sibiga,  członkowie Zarządu, mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych, rodzice dzieci oraz pozostali zaproszeni goście.

 

 

GRUDZIEŃ 2014

 19 grudnia

 Zwyczaje związane z Wigilią i Świętami Bożego Narodzenia były tematem przedstawienia, które zaprezentowali wychowankowie naszej placówki przed zaproszonymi rodzicami naszych dzieci. Potem przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.

 Dzisiaj narodził się Zbawiciel, Waszego świata Odkupiciel, więc niech będzie koniec złemu I oddajmy hołd nasz Jemu”

Spokojnych, zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia 
spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym 
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. 
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe święta 
Niosą wszystkim betlejemski blask.

4 grudnia - MIKOŁAJ 

Sponsorzy, którzy obdarowali wychowanków prezentami Mikołajkowymi i upominkami świątecznymi:

 

1. Parafia MBKP w Stalowej Woli

2. Pan Lucjusz Nadbereżny - Prezydent Miasta Stalowa Wola

3. Stowarzyszenie Kibiców Stalowa Wola

4. Pracownicy Firmy KPMG Warszawa

5. Dział Socjalny Huty Stalowa Wola

6. Fundacja Orange - pani Danuta Paleń

7. Telewizja Kablowa Stella

8. Cukiernia Juel â państwo Biesiadeccy

9. Kebab „U Nazira”

10. Huta Stali Jakościowych w Stalowej Woli

11. Uniwheels Production (Poland) Sp. z o.o. w Stalowej Woli

12. Nadsański Bank Spółdzielczy Stalowa Wola

13. Ochotnicza Straz  Pożarna w Stalowej Woli

14. TESCO w Stalowej Woli

15. Elżbieta Stelmach  - ZUS Inspektorat w Stalowej Woli

16. Fundacja Orange

17. Anonimowi Darczyńcy

Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Życzymy, aby serca Wszystkich nagrodzone były ludzką życzliwością, dobrocią i wdzięcznością.

LISTOPAD 2014

1 listopada

W tym dniu, jak co roku, przeprowadzono kwestę na Cmentarzu w Stalowej Woli i Rozwadowie.Na rzecz wychowanków Domu Dziecka pn. „Ochronka”  kwestowali:pracownicy Domu Dziecka „Ochronka” wraz z Dyrektorem placówki, Szczep Bór 1 Niezależnej Drużyny Harcerskiej im. płk. Leopolda Lisa Kulioraz  Związek Strzelecki Organizacja Społeczna Wychowawcza Jednostka Strzelecka 2027 im. gen.Brygady Aleksandra Litwinowicza.

Podczas kwesty zebrano kwotę : 2703,51złotych.

SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY !!!!!!!!!

7 listopada

W tym dniu odbył się  wyjazd na basen do Rzeszowa oraz do Mc Donalda z grupą III oraz wychowawca Anna S. Wyjazd odbył się z programu  „Pozytywne wzmocnienie – znów potrzebne” finansowane przez ROPS w Rzeszowie.

 26 listopada

W tym dniu Stowarzyszenie na Rzecz Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie TARCZA zorganizował naszym wychowankom warsztat wyjazdowy pn. „Tolerancja wobec innych” realizowany w ramach projektu „ Włączamy młodzież w działanie, wyłączamy przemoc” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego  Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Udział wzięło 15 wychowanków oraz wychowawcy z naszej placówki pani Ewa B. oraz  Elżbieta D.

Miejscem przeprowadzenia warsztatu psychologicznego oraz lekcji historii związanej ze zwiedzaniem Zamku Lubomirskich i Potockich odbył się w Łańcucie.

 29 listopada  - Andrzejki

Wieczór Andrzejkowy został przygotowany przez wychowanków grupy III wraz z ich wychowawcami – ciocią Anią i Elą. Wspólne zabawy i wróżby dostarczyły wiele niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy.

 

PAŹDZIERNIK 2014

3 października

     W tym dniu odbyły się zajęcia kulinarne dla grupy III naszego  Domu Dziecka organizowane przez program „Pozytywne wzmocnienie – znów potrzebne”, prowadzone przez panią Małgorzatę Maziarz – nauczycielki szkoły gastronomicznej.

     W ramach zajęć dzieci przygotowały potrawy tj. : szarlotkę, zupę krem z brokułów, placki po węgiersku, ciastka owsiane oraz diablotki zapiekane. Wychowawca , który czuwał nad porządkiem była Ela D.

 11 października

Odbyły się zajęcia kulinarne, w których uczestniczyły dzieci z naszego Domu Dziecka, a prowadzone przez Ewę M. w ramach programu „Pozytywne wzmocnienie – znów potrzebne”. Tym razem dzieci przygotowały sałatkę jesienną z warzyw, curry oraz placek Tiramisu. Wychowawcą nadzorującym był Ana R. wychowawca z naszego Domu Dziecka

 19 października

Po raz kolejny odbyły się zajęcia kulinarne z programu „Pozytywne wzmocnienie – znów potrzebne”.

Tym razem miejscem zajęć była szkoła gastronomiczna w Stalowej Woli, w której uczestniczyli nasi wychowankowie ,a prowadzącą zajęcia była pani Małgorzata Maziarz. Potrawami, które przygotowano były: kotlety de volty, kotlety z soi, zupa gulaszowa oraz gofry z bitą śmietaną. Wychowawczyniami nadzorującymi były Ewa B. oraz Elżbieta D.

WRZESIEŃ 2014

1 września

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 HUUUUUUURAAAAAAAAA!!!!!!! W końcu szkoła ;-)

6-7 września

     Odbyła się wycieczka do Przemyśla organizowana przez Stowarzyszenie „Równowaga” ze Stalowej Woli w ramach programu AZYMUT  finansowanego przez ROPS w Rzeszowie, w której wzięło udział   10 wychowanków i wychowawca z naszej placówki pani Elżbieta P. Osobami koordynującymi program była pani Monika Mierzwa i pani Monika Sawa. Atrakcjami  wycieczki było: wejście na wieżę Zegarową, spacer po Starym Mieście, zwiedzanie Muzeum Dzwonów i Fajek, wizyta w arboretum w Bolestraszycach, wyjazd kolejką na szczyt, gdzie odbywały się wyścigi na torze saneczkowym, zabawa na polu paintbolowym.

 19 września

     W tym dniu odbył się wyjazd  wychowanków do kina „Helios” w Rzeszowie na premierę filmu MIASTO 44. Wyjazd odbył się z programu  „Pozytywne wzmocnienie – znów potrzebne” finansowane przez ROPS w Rzeszowie.

 

SIERPIEŃ 2014

28 – 31 sierpnia

     W tym czasie, jak każdego roku,  została zorganizowana wycieczka do Warszawy dzięki Firmie KPMG. Dzieci zwiedziły Warszawę, Centrum Nauki Kopernika. Mieli okazję  zagrać w mini golfa w Hotelu Holiday Inn w Józefowie. Inną atrakcją było ognisko zorganizowane przez dzieci z domu dziecka przy Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Białołęce.

     Odbyła się również wycieczka do Przemyśla i do Zamościa, a tam: zwiedzanie ZOO, Muzeum Dzwonów i fajek, wyjście na wieżę zegarową , spacer po Starym Mieście.

     Przez całe wakacje wychowawcy organizowali czas wolny, podczas którego odbywały się wyjścia na basen, do kina, na kręgle, bilard, tenisa stołowego. Dzieci rywalizowały w turniejach gier zespołowych takich jak piłka nożna i inne zajęcia, m.in. hipoterapia.

LIPIEC 2014

WAKACJE!!!

12-17 lipca

     Nasz dom dziecka odwiedzili wolontariusze z zagranicy. Dzieci poznały obyczaje panujące w innych krajach oraz podszlifowały język angielski.

     Odbyła sie również wycieczka do Janowa Lubelskiego.  Było tam wiele atrakcji, min. jazda samochodami terenowymi, zabawa w podchody, strzelanie z łuku oraz zabawy w parku linowym. 

21 lipiec – 1 sierpnia

    Większość  wychowanków wyjechała na letnia kolonię do Grzybowa k/Kołobrzegu z Biurem Podróży Tęcza.

 CZERWIEC 2014

W tym miesiącu odbyła się wycieczka w Bieszczady, gdzie dzieci zwiedzały Hutę Szkła w Krośnie, Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce k. Jasła

MAJ 2014

28.05.2014r.

 

Fundacja „Dbam o Zdrowie” już po raz trzeci nagrodziła grantami najlepsze projekty niwelujące bariery w dostępie do leków. Organizacje społeczne z całej Polski otrzymały łącznie 1 milion złotych. Do tegorocznej, trzeciej już edycji Konkursu Grantowego RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Także tradycją stało się coroczne spotkanie z Laureatami konkursu w Łodzi, które odbyło się 13 marca 2014 r. Tym razem miało ono miejsce w pięknych pofabrycznych wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, dzięki gościnności Dyrektora Muzeum, Pana Marcina Oko, który przedstawił zaproszonym gościom krótką historię Białej Fabryki, a tym samym rozwoju Łodzi. Podczas spotkania odbyło się uroczyste podpisanie umów oraz wręczenie pamiątkowych czeków z przyznanym organizacji grantem.

Konkurs Grantowy RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! co roku skierowany jest do organizacji pozarządowych, tj. fundacji, stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej. Dzięki wspólnie utworzonym projektom ich beneficjenci otrzymają stałe wsparcie w zakupie leków i środków medycznych. W ramach Konkursu Fundacja „Dbam o Zdrowie” dofinansowuje ogólnopolskie lub lokalne projekty, które obejmują działania mające na celu uświadomienie problemu społecznego, jakim są bariery w dostępie do leków oraz w sposób bezpośredni wspierają osoby najbardziej potrzebujące. Projekty konkursowe ukierunkowane są na pomoc osobom zagrożonych wykluczeniem społecznym – przewlekle lub ciężko chorym, dzieciom, osobom samotnym, starszym, bezrobotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, których nie stać na zakup niezbędnych do kontynuowania leczenia leków oraz innych środków medycznych.

 

2 maj - Bierzmowanie


   Dopełnieniem chrześcijańskiej dojrzałości jest trzeci sakrament przyjmowany w życiu człowieka, a mianowicie sakrament Bierzmowania. Jest to uroczystość, podczas której świadomi i niemal dorośli już ludzie, otrzymują łaskę okazaną przez samego Ducha Świętego.

   W tym dniu w Bazylice Konkatedralnej pod wezwaniem MBKP w Stalowej Woli, takiego sakramentu przyjęli nasi wychowankowie: Julia, Karina i Jurek z rąk ks. Bp. Jana Niemca. Życzymy im, aby  Duch św. napełnił ich  serca i umysły mądrością, pokojem i bojaźnią Bożą, a nad wszystkim niechaj góruje miłość.

 

                                 " Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi."

                                                                                      - Biblia List św. Pawła do Rzymian 8, 14

 

KWIECIEŃ 2014

16 kwietnia

 Nasz dom dziecka,  jako placówka katolicka dba o to, aby kultywować zwyczaje i obrzędy świąteczne.

Na spotkaniu Wielkanocnym z rodzicami pod nazwą " Zwyczaje i obyczaje wielkanocne", które przygotowała gr. II oraz  wychowawcy Elżbieta, Justyna, Edyta i Ewa,  zostały przybliżone obrzędy i zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi. Był pięknie nakryty stół, kosze ze „święconką”, palmy i inne symbole Świąt Wielkanocnych. Rodzice, wychowawcy, wychowankowie wspólnie dzielili się świątecznym jajkiem, życząc sobie wzajemnie dużo radości płynącej ze Zmartwychwstania Jezusa.

 18 kwietnia

W kosciele MBKP w Stalowej Woli, jak każdego roku w Wielki Piątek odbyło się CZUWANIE PRZY GROBIE PAŃSKIM.  W tym roku czuwanie modlitewne przygotowała p.Ewa razem z wychowankami: Pauliną, Agnieszką, Sylwią, Izą, Wiktorią. 
Część muzyczną przygotowała schola pod nazwą "Na drugi brzeg" prowadzoną przez panią Anię z kościoła p.w. Przeniesienia Pańskiego z Jastkowic. Bardzo dziękujemy pani Ani oraz dziewczętom, które przepięknie zagrały na gitarach oraz skrzypcach i wspierając nas swoimi pieknymi głosami wspólnie mogliśmy oddać cześć zmarłemu Chrustusowi.

WIELKANOC

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i WIARĄ
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

 

             tego życzy

                                   Dyrekcja, wychowawcy
                                                i wychowankowie
                       

 24 kwietnia -  Wieczornica

  Ze względu na zbliżający się dzień kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II w tym dniu została zorganizowana w naszym domu dziecka  wieczornica z motywem przewodnim kanonizacji  Błogosławionego Jana Pawła II.  Program słowno-muzyczny, skłaniający do refleksji  na temat ludzkiego powołania oraz  upamiętniający życie i dokonania Jana Pawła II przygotowali wychowankowie ze wszystkich grup wraz z wychowawcami. Dzieci i młodzież  poprzez  przedstawienie  życiorysu  Jana Pawła II  oraz jego  wszystkich pielgrzymek przypomnieli, jakim był człowiekiem  Karol Wojtyła, o jego mistyce, wielkim zaufaniu do Pana Boga i dobroci.

Na zakończenie wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali „Barkę” – ulubioną pieśń papieża, Świętego Jana Pawła II.

MARZEC 2014

8 marca -Dzień Kobiet. Program z okazji tego święta przygotowała gr. I wraz z wychowawcami: Gosią, Janiną oraz Renią. Odbyło się przedstawienie oraz  recytacja pięknych wierszy dla kobiet. Na ręce pani dyrektor zostały złożone kwiaty dla wszystkich małych i dużych kobiet.

LUTY 2014

Jak co roku odbyła się zabawa karnawałowo-walentynkowa, która została zorganizowana przez grupę II i III wraz z wychowawcami. Sale były kolorowo udekorowane bibułą i balonami. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach, m.in. taniec na gazecie, taniec z balonem, jedzenie kiślu na czas, jedzenie jabłek bez pomocy rąk, zabawa z krzesłami i inne.

Podczas zabawy rozstrzygnięto konkurs na najsympatyczniejszego wychowanka i wychowankę. Konkurs ten wygrali: Agata i Jakub.  Konkurs na kartkę walentynkową z życzeniami w formie wiersza wygrali: Agnieszka i Jerzy.

Rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszą maskę karnawałową, który wygrała Agnieszka. W konkursie na najciekawszy strój karnawałowy wygrała również Agnieszka, która stanęła na podium wraz z Oliwią.

 

STYCZEŃ 2014

4 Stycznia

Jasełka i spotkanie opłatkowe Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta stały się okazją do wspólnego przeżywania Świat Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój wprowadził gości występ naszych wychowanków, którzy zaprezentowali historię narodzenia Pana Jezusa. Piękne przedstawienie jasełkowe , wzbogacone przez śpiew kolęd i pastorałek, przygotowali nasi wychowankowie, a pomagali im w przygotowaniach wychowawcy. Oprawę muzyczną przygotowała pani Ewa Maziarz. Spotkanie opłatkowe zgromadziło przyjaciół naszego domu i członków Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta,  rodziców naszych wychowanków, mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn i zaproszonych  gości. Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem - symbolem zgody i pojednania.