WRZESIEŃ 2018

 

3.09 -Rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego!

 

7.09- wyjazd w Bieszczady

Był to wyjazd integracyjny organizowany z programu „Pomoc rodzicom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób”   finansowany ze środków Gminy Stalowa Wola do miejscowości Nowosiółki w Bieszczadach. Odbył się tam całodzienny program zajęć sportowo-rekreacyjnych  a w nim m.in. „Szkolenie Zakapiora”, zajęcia linowe, przejazd samochodami terenowymi, poszukiwanie zakopanego skarbu. Pomiędzy  zajęciami ognisko z pieczeniem kiełbasy.

 

SIERPIEŃ 2018

 

4-14.08.18 – Wyjazd kolonijny do Włoch

Jak każdego roku 8-miu  wychowanków z naszej placówki, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen na koniec roku szkolnego, w ramach nagrody, w tym roku wyjechali do Włoch.  Przebywali w przepięknej miejscowości – Gatteo a Mare w hotelu Augustus. Oprócz plażowania zwiedzili San Marino, Rzym, Watykan, Wenecję, a w drodze powrotnej Budapeszt.

Wyjazd jak zawsze bardzo się podobał, a dzieci wróciły z przepięknymi wspomnieniami i motywacją do nauki w przyszłym roku szkolnym.

 

7-14.18  przyjazd wolontariuszy

W naszej placówce gościliśmy wolontariuszki- z Grecji, Turcji i Gruzji. Podczas pobytu poznawały nasze miasto i okolice. Wspólnie z naszymi dziećmi pojechały do Janowa Lubelskiego, gdzie razem świetnie się bawiły w Parku Linowym. Ich pobyt był okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz poznanie się ze zwyczajami i obyczajami panującymi w ich krajach.

 

 23-25.08. – wyjazd do Energylandii

W tych dniach tym razem pracownicy z firmy KPMG z Warszawy zorganizowali naszym podopiecznym wyjazd do Energylandii wraz z noclegiem w pobliskim hotelu Western Camp Resort. Jest to hotel stylizowany na miasteczko z Dzikiego Zachodu , a my nocowaliśmy w indiańskich wigwamach oraz w kowbojskich wozach. Na terenie hotelu mogliśmy korzystać z boiska do piłki plażowej, piłki nożnej i badmintona. Nie zabrakło tez restauracji, gdzie spożywaliśmy przepyszne całodniowe posiłki.

Wszystkim pracownikom firmy KPMG ogromnie dziękujemy za wielkie zaangażowanie w organizację wycieczki!!!

 

 

Podczas tegorocznych wakacji, oprócz wyjazdów również w placówce były organizowane różne atrakcje. Dzieci mogły korzystać z hipoterapii, basenu, wyjść do kina, na place zabaw ( a u nas w Stalowej Woli tego nie brakuje) oraz do parku wodnego.

 

 

CZERWIEC 2018

 

1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA

 

W tym roku Dzień Dziecka był zorganizowany w stadninie w Kłyżowie w formie pikniku, gdzie mogliśmy się posilać kiełbaską, ziemniaczkami i jabłkami z grilla. Gry i zabawy zorganizowały wychowawczynie : Ela, Edyta, Renata. Odbyły się przejażdżki bryczką, rozgrywki sportowe (przeciąganie liny, skoki przez linę, skoki na skakance, rzut do celu, kręcenie hula-hop i inne). Za udział w konkurencjach i zabawach dzieci otrzymywały różne słodkie nagrody.

 

 

9 czerwca

Jak co roku pielgrzymowaliśmy do Krakowa, kościółka "Ecce Homo", gdzie znajdują się Relikwie św. Brata Alberta. Spotkaliśmy się z członkami wszystkich Kół Towarzystwa im. św. Brata Alberta z całej Polski. Razem uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej, a po niej dzieliliśmy się chlebem i woda.

Na zakończenie naszej pielgrzymki odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium w Łagiewnikach.

 

 

15-17 czerwca

 

Wraz z grupą naszych dzieci, które we wrześniu zeszłego roku brały udział w konkursie organizowanym dla domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych przez TAURON Polska Energia, TAURON Dystrybucja oraz Fundację TAURON. „Zdrowo jemy – energetycznie żyjemy” wyjechaliśmy na weekendową wycieczkę do Wrocławia. Zwiedziliśmy między innymi:

 - Panoramę Racławicką

- Ogród Zoologiczny;

-Ogród Botaniczny Uniwersytetu wrocławskiego;

-Aquapark;

- Rynek we Wrocławiu;

- Most Tumski i inne atrakcje.

Podczas pieszych wycieczek wychowankowie bardzo skrupulatnie szukali krasnali wrocławskich ukrytych w różnych miejscach miasta. 

Wrażenia po powrocie do domu były cudowne, wychowankowie bardzo zmęczeni ale tez zadowoleni. Jednym słowem, trochę mało czasu, aby zwiedzić cały Wrocław i wszystkie jego atrakcje, ale może będzie jeszcze okazja.

 

 

22 czerwca  Zakończenie Roku Szkolnego

W tym roku część artystyczną z okazji zakończenia nauki przygotowały wychowawczynie z: Jasia, Ela oraz Małgosia wraz z wychowankami. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce szkolno-wakacyjnej. Po przedstawieniu, pani dyrektor wręczyła każdemu dziecku dyplom uznania przygotowany przez bezpośredniego wychowawcę. Był tort, lody, napoje i....szampan...oczywiście bezalkoholowy :):):)

Wszystkim życzymy udanych wakacji !!!!

 

MAJ 2018

 

17-20 maja

 

W tych dniach trwała Peregrynacja obrazu Świętej Rodziny z Kalisza w Kołach Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Peregrynacja prowadzona była w ramach obchodów Nadzwyczajnego Roku św. Józefa Kaliskiego. W dniach od 17 – 20 maja Obraz Świętej Rodziny znajdował się w kaplicy naszej placówki i każdy kto chciał mógł przyjść i przedstawić za pośrednictwem św. Józefa swoje modlitwy miłosiernemu Ojcu.

 

20 maja

Nasza wychowanka Madzia wraz z zaproszonymi gośćmi świętowała swoją Rocznicę I Komunii Świętej.

 

"...W ten dzień Rocznicy I Komunii Świętej,

w wiosenny dzień radości,

żywiej serduszko znowu bije

bo Chrystus w nim na nowo zagościł..."

 

Życzymy Madzi, aby radosnym sercem dziękowała Jezusowi za dar Eucharystii . Aby Bóg, Ojciec i Duch Święty dał łaskę wytrwania w wierze i aby żyjąc każdego dnia w obecności Jezusa stawała się coraz bardziej do niego podobna.

 

MARZEC 2018

Z okazji Świat Wielkanocnych,
 życzymy wszystkim,
 aby  Zmartwychwstanie Pańskie,
 które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności
 i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w Was to, co uśpione,
 ożywił to, co już martwe.
Niech światło Jego prowadzi nas
przez życie do wieczności.......

 

Dyrekcja, wychowawcy

i wychowankowie

 

28 marca - przedstawienie wielkanocne

 

W tym dniu wychowankowie grupy III wraz z wychowawcami zaprezentowali program słowno-muzyczny dotyczący zwyczajów wielkanocnych. Zaprezentowali się pięknie recytując i śpiewając pieśni związane ze Zmartwychwstaniem Chrystusa. Obecni byli również rodzice dzieci, rodzeństwo, wychowawcy i wszyscy wychowankowie.

      Po przedstawieniu przyszedł czas na dzielenie się jajkiem,  składanie sobie życzeń i poczęstunek.

 

 

8 MARCA - Dzień Kobiet

 

Program z okazji tego święta przygotowała gr. I wraz z wychowawcami: Gosią, Janiną , Elą oraz Renią. Odbyło się przedstawienie oraz recytacja pięknych wierszy dla kobiet. Na ręce każdej z nich  trafiło piękne serce z wypisanym imieniem i jego znaczeniem. Nie obeszło się bez pięknych kwiatów i słodkiego poczęstunku.

Dziękujemy Chłopcy!!!

 

 

1 marca 

 

W naszej placówce gościliśmy człowieka, który odkrył sens swojego życia w Bogu - rapera Kolah (Mirosław Kolczyk) ........umarłem i urodziłem się na nowo. Moja historia jest żywym dowodem na działanie Boga.....- tak o sobie mówił. Były więzień, narkoman, a obecnie raper opowiedział nam o tym, jak pokonał swoje nałogi i odnalazł swoje miejsce na świecie. Zaśpiewał również dla nas swoje piosenki, podczas których słuchania bardzo się wszyscy wzruszyliśmy.  Dziękujemy...

 

LUTY 2018

FERIE ZIMOWE

 

29.01 - 12.02.

 

Podczas tegorocznych ferii zimowych nasi wychowankowie mieli bardzo urozmaicony czas. Odbyły się zajęcia kulinarne, na których przyrządzaliśmy tartę z owocami, kurczakiem i tuńczykiem oraz przepyszne tosty. Dla chętnych były organizowane wyjścia na kręgle, na basen, a dla łakomczuchów wyjście do KFC i na pizzę. A kto lubi oglądać filmy mógł wyjść do kina na seanse filmowe, m.in.: "Więzień labiryntu", Cudowny chłopak", " Studniówka ". Wolny czas spędzili na zabawach świetlicowych bawiąc się, grając i oglądając ulubione seriale czy bajki.

 

14 luty - Walentynki i zabawa karnawałowa.

 

To czas, kiedy można się bawić i tańczyć. Tak więc jak co roku nasi podopieczni pod opieką wychowawców zorganizowali Bal Karnawałowy połączony z Walentynkami. Podczas wieczoru rozstrzygnięty został konkurs na najbardziej pomocną i życzliwą osobę w naszym gronie. Przez 3 dni zbieraliśmy serduszka do poczty walentynkowej z miłymi wpisami do konkretnych osób, którym chcieliśmy wręczyć serduszko. 

Tego dnia było bardzo wesoło, dużo śmiechu podczas zabaw, a najciekawiej wyglądały taneczne pląsy w ubiorach z Second-Handu. Nie zapomnieliśmy również o poczęstunku i słodkich upominkach!

 

STYCZEŃ 2018

 25 stycznia

 

Naszą placówkę w tym dniu odwiedził Rzecznik Praw Obywatelskich- pan Adam Bodnar, wraz z przedstawicielami swojego resortu. Bardzo chętnie wysłuchał historii powstania naszej placówki i zasad jej funkcjonowania. My natomiast mogliśmy zadawać rożne pytania dotyczące naszych praw. Było bardzo wesoło, przyjemnie, a spotkanie bardzo owocne.

 

W tym również dniu odwiedzili nas wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Nisku. Wraz z nimi przyjechali wolontariusze z rożnych krajów tj. z Rumunii, Łotwy i Belgii.

 

4 stycznia

W tym dniu, jak co roku, odbyły się "Jasełka" przygotowane przez naszych wychowanków z gr. II pod przewodnictwem wychowawców: p. Elżbiety, p. Edyty, p. Justyny i p. Ewy. Bardzo piękne przedstawienie, wspólne śpiewanie kolęd zakończyło się najważniejszą częścią, czyli dzieleniem się opłatkiem, który jest symbolem zgody i pojednania. Wśród zaproszonych gości byli m.in. ks. Proboszcz Edward Madej, prezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta - pan Jan Sibiga,  członkowie Zarządu, mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych, rodzice dzieci, pracownicy oraz pozostali zaproszeni goście.

 14 stycznia

W tym dniu w Katedrze w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli  odbył się  Koncert Kolęd. Podczas koncertu odbyła sie kwesta na rzecz Ochronki im. Świętego Brata Alberta.

Podczas wieczoru kolędowego wystąpili:

Chór „Gaude Vatae” (dyr. Ewa Woynarowska)

Chór Lasowiacy  (dyr. Edwarda Horoszko),
Chór „Solidarność” (dyr. Elżbieta Nowak-Szpunar)

Chór Kameralny MDK (dyr. Jerzy Augustyński)
Chór Konkatedralny (dyr. Stanisław Kusztyb).

Orkiestra Dęta MDK ( dyr. Mieczysław Paruch)
Chór „Mały Cantus” (dyr. Katarzyna Pisera)


Życzymy w Nowym Roku, by obdarzał zdrowiem, potrzebnymi łaskami przyniósł satysfakcje i dobro.

 

GRUDZIEŃ 2017

6 grudnia -  MIKOŁAJ

 

Wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli nas finansowo i rzeczowo przy ogranizacji Mikołaja, Gwiazdki dla naszych dzieci serdecznie dziekujemy.

Bezinteresowna pomoc, to dar jaki człowiek moze ofiarować drugiemu nie oczekując nic w zamian.

Życzymy, aby Nowy Rok obdarzał Państwa zdrowiem, przyniósł osobiste szczęście i satysfakcji z wykonanej pracy.

 Sponsorzy, którzy obdarowali wychowanków prezentami Mikołajkowymi i upominkami świątecznymi:

 1. Towarzystwo im. Świętego Brata Alberta w Hartford USA

 2.Pracownicy Firmy KPMG Warszawa

 3. Pan Lucjusz Nadbereżny - Prezydent Miasta Stalowa Wola

4.  Parafia MBKP w Stalowej Woli - ks. Edward Madej 
5. Fundacja Orange - pani Danuta Paleń

6. Alior Bank
7. Lidl

8. Cukiernia Juelâ - państwo Biesiadeccy

9. ICN Polfa Rzeszów

10. Wiglusz Dariusz

11. SLO Mazurkiewicz Wiesława + II D

12. Koło Pszczelarzy w Stalowej Woli

13. McDonalds Stalowa Wola

14. Pan Giezek Dariusz

15. Państwo Renata i Paweł Warzeccy

16. Zarząd HSW i pan Kazimierz Baran

17. Bank PKO BPi Fundacja

18. Firma LOWELL Polska Sp. z o.o.

19. Szkoła Podstawowa w Zdziarach

20. Pani Elzbieta Bąk

21. Pani Weronika Sobiło

22. PPH Cerkamed

23. ZPH KILIAN

24. Firma Celfast
25. Apteka GEMINI Stalowa Wola

26. Firma Stalprzem

27. Parafia Matki Bozej Rózańcowej w Stalowej Woli
28. Elżbieta Stelmach  - ZUS Inspektorat w Stalowej Woli

29. Kierowcy dzieciom - pan Mariusz Wąsewicz

30. Szkoła Podstawowa w Nowym Narcie

31. Rodzina Dąbal z Bojanowa

32. Anonimowi Darczyńcy

 

 

"Czasu przyjaznego, by niósł co nieść powinien

 Spojrzenia otwartego, by sprawił

byśmy dostrzegli drugiego człowieka.
Słów czystych, prostych, ważnych i ciepłych,
wypowiadanych, gdy stajemy przed sobą
z opłatkiem w ręku
i nadziei, która rozpędzi smutki.

Niech święta Bożego Narodzenia
będą opromienione pokojem i radością.

Boże Dziecię niech umocni nadzieję i wiarę, darzy zdrowiem
w Nowym Roku ..."

                                               tego życzy

                                                        Dyrekcja, wychowawcy
                                                         i wychowankowie   

 

LISTOPAD 2017

rossmann_6.png

Pomoc warta 3,5 miliona złotych dla 147 instytucji

szczegóły w dokumencie <<KLIK>>

 

 1 listopad – Dzień Wszystkich Świętych

"Dla tych którzy odeszli w nieznany świat, płomień na wietrze kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem
i niebo jesienne u góry
Dla nich harcerskie warty i chorągiewek gromada,
i dla nich ten dzień -  1 listopada "

Jak co roku na rzecz naszego Domu Dziecka "Ochronka" kwestowali - Szczep Bór 1 Niezależnej Drużyny Harcerskiej im. płk. Leopolda Lisa Kuli, oraz Związek Strzelecki Organizacja Społeczna Wychowawcza Jednostka Strzelecka 2027 im. gen. Brygady Aleksandra  Litwinowicza.   Podczas kwesty zebrano kwotę 2882 złotych.

Bardzo dziękujemy!

 

                                                                          PAŹDZIERNIK  2017

20 października

 Komisja Konkursowa Miejskiego Zakładu Komunalnego ogłosiła wyniki konkursu zbiórki makulatury. Nasza placówka w swojej grupie konkursowej zajęła I miejsce, osiągając wynik 32,75 kg / osobę zebranej makulatury. Komisja przyznała nam nagrodę o wysokości 1100,00 zł brutto. 

Bardzo się cieszymy z takiej wygranej i jesteśmy dumni!!!

 

WRZESIEŃ  2017

4 września

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

20 września 2017

 

Wychowankowie z naszego Domu dziecka wraz z wychowawcami: Justyna i Ewa wzięli udział w konkursie organizowanym dla domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych przez TAURON Polska Energia, TAURON Dystrybucja oraz Fundację TAURON. Akcja rozpoczęła się wiosną, a tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło „Zdrowo jemy – energetycznie żyjemy”. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu zdrowego, samodzielnie ułożonego całodziennego menu. Dzieci miały zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia i zaproponować w pełni wartościowe potrawy. Co więcej, trzeba je było wszystkie samodzielnie przygotować i udokumentować to na zdjęciach.  Finał akcji odbył się na terenie parku rozrywki Energylandia. Pierwszej nagrody nie otrzymaliśmy, ale za nasz ogromny wysiłek zostaliśmy wyróżnieni i otrzymaliśmy nagrodę w kwocie 10.000 zł!!! Jesteśmy z tego powodu ogromnie dumni i zmotywowani do udziału w  kolejnych konkursach. 

 

22 września

W tym dniu uczestniczylismy w VII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tarnobrzegu.Organizatorami turnieju było Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu oraz MOSiR w Tarnobrzegu. Placówkę naszą reprezentowali: Klaudia, Kamila, Angelika, kamil, Jakub, Grzegorz oraz Wiktoria.      

Pomimo długich i wyczerpujących treningów nie zajęlismy szczytnego miejsca, ale najważniejsza jest dobra zabawa w dobrym towarzystwie :)

 

 

LIPIEC – SIERPIEŃ 2017

24.08.17.  Wyjazd do Krakowa

W dniach 24-26 sierpnia uczestniczylismy w corocznym spotkaniu z pracownikami Firmy KPMGz Warszawy. W tym roku byliśmy w Krakowie. Zwiedzaliśmy Zabytki Starego Miasta - Sukiennice, Rynek Główny, Zamek na Wawelu. Zwiedzaliśmy równiez Muzeum Historyczne w Podziemiach Rynku.

Najwiekszą atrakcją była gra terenowa "Tajemnice Starego Krakowa", kolacje w restauracjach Baroque i Veganic.

Wszystkim pracownikom firmy KPMG ogromnie dziękujemy za wielkie zaangażowanie w organizację wycieczki!!

7 – 18 lipca – wyjazd na kolonię do Krynicy Morskiej

W tych dniach kilkoro wychowanków pojechało na zasłużony odpoczynek na kolonię do Krynicy Morskiej – Piaski zorganizowanej przez Biuro Podróży „Tęcza”.  Zakwaterowani byli w ośrodku kolonijnym położonym ok. 500 metrów od morza. Do dyspozycji były boiska i urządzenia rekreacyjno- sportowe umożliwiające spędzenie czasu w sposób czynny i aktywny, tj.: piłka siatkowa, koszykowa oraz nożna, tory przeszkód, ściana wspinaczkowa, plac zabaw z drewnianymi drabinkami, stół do tenisa stołowego.

Podczas pobytu nasi wychowankowie byli na wycieczce w Gdańsku, w Toruniu ( tam piekli pierniki), zwiedzali latarnię morską w Krynicy, byli w Muzeum Rybołówstwa w Kątach Rybackich. Zwiedzili również Centrum Nauki Kopernika w Warszawie oraz Zamek Krzyżacki w Malborku. We Fromborku byli na seansie astronomicznym w Planetarium. Wieczorem były dyskoteki, ognisko, gry i zabawy sportowe, spacery nad brzegiem morza.

 

25 lipca – 2 sierpnia – wyjazd na kolonię do Neum nad Adriatykiem

 

Dziesięcioro wychowanków, którzy otrzymali najwyższą średnią ocen na koniec roku szkolnego, w ramach nagrody, mieli okazję pojechać na kolonię letnią do Bośni i Hercegowiny. Wyjazd był organizowany przez Biuro Podróży „Tęcza” w Stalowej Woli.

Neum, to hercegowińska miejscowość położona tuz nad samym morzem. Zakwaterowani byli w hotelu „Stella” 300 metrów od plaży,  gdzie znajdował się ogród z restauracją i widokiem  na morze. Pogoda przez cały pobyt dopisywała, więc można było cieszyć się słońcem, opalać na kamienistej plaży oraz spacerować po okolicy i promenadzie. W drodze powrotnej wychowankowie zwiedzili Park Narodowy, Jeziora Plitwickie, gdzie był nagrywany film „Winnetou”. To były przepiękne widoki… żal było wracać.

 

6-11 sierpnia

W tych dniach gościliśmy u nas w placówce studentów-wolontariuszy z AIESEC-u. Dwie dziewczyny i dwóch chłopców: z Turcji, Chin, Algierii i Indonezji. Te kilka dni minęło bardzo szybko. Jeździliśmy razem na wycieczki, spacerowaliśmy po mieście i  pokazywaliśmy najciekawsze zakątki Stalowej Woli, a podczas zabaw słownych ćwiczyliśmy znajomość języka angielskiego. Wspólnie wybraliśmy się do stadniny koni w Kłyżowie, a tam mogliśmy pojeździć konno i zjeść kiełbaskę z grilla. Pojechaliśmy również do Sandomierza, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Okręgowe, podziemia, Starówkę, oraz płynęliśmy statkiem.

W kolejnym dniu odbyliśmy wycieczkę do Łążka Garncarskiego . Tam braliśmy udział w zajęciach warsztatowych w pracowni garncarskiej. Na zakończenie wycieczki uczestniczyliśmy w spływie kajakowym na rzece Bukowa. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

 

CZERWIEC 2017

 

1 czerwca – Dzień Dziecka

W tym roku obchody Dnia Dziecka przygotowały wszystkie grupy wychowawcze wraz ze swoimi opiekunami: panią Anią, p. Elżbietą oraz p. Janiną. Na naszym ogrodzie odbył się grill, było mnóstwo rozgrywek sportowych, oraz słodkich upominków dla wygranych jak  i przegranych.

Tego samego dnia, tak jak i w zeszłym roku, dzieci zostały zaproszone na lody do lodziarni Grycan w Stalowej Woli. Bardzo, bardzo dziękujemy !!

 

 

2 czerwca – Wyjazd do Śląskiego Wesołego Miasteczka

 

Z okazji Dnia Dziecka,  nasza kochana pani Dyrektor, zorganizowała podopiecznym wyjazd do Śląskiego Wesołego Miasteczka „Legendia” w Chorzowie.  jest najstarszym i jednym z największych polskich parków rozrywki. Wizyta w tym lunaparku, to doskonała zabawa dla osób w każdym wieku. Na najmłodszych czekały kolorowe karuzele, ogromne dmuchane zamki, niesamowite podróże samochodami i statkami - wszystko w nowej, kolorowej odsłonie. Miłośnicy mocnych wrażeń mogli odbyć jazdę jedynego w kraju Roller Coastera z podwójną pętlą lub szaloną karuzelą Circus Hoppala. Można było skorzystać z pędzącego z szaloną prędkością Phoenixa, z  Sky Flyera , Carousel of Love, Circus Hoppala, Diamond River, Trampoliny, Air Balloons i wiele,  wiele innych.

Można również było przejechać  się największym diabelskim młynem w Polsce o nazwie Legendia Flower (niegdyś Gwiazda Duża).

Podczas powrotu do domu wychowankowie zatrzymali się na posiłek w ulubionym przez nich miejscu, czyli McDonaldzie.

Bardzo dziękujemy pani dyrektor za cudowny, pełen atrakcji  spędzony dzień!!!

10 czerwca – wyjazd do Krakowa

Uczestniczyliśmy w Pielgrzymce do Krakowa.  Braliśmy udział w uroczystościach ku czci św. Brata Alberta Chmielewskiego. Uroczystość rozpoczęła się od koncertu oratoryjno – kantatowy w wykonaniu orkiestry Power of Winds pod batuta Klaudiusza Jani. Odbyła się uroczysta Msza święta  pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Metropolity Poznańskiego.

 23 czerwca    zakończenie Roku Szkolnego

W tym dniu zakończyliśmy rok szkolny. Przynieśliśmy świadectwa: jedne były lepsze inne troszkę mniej….. Najważniejsze, że już są upragnione wakacje  i możemy wreszcie odpocząć.

Program artystyczny przygotowały wychowawczynie z gr. III wraz z wychowankami: Moniką, Klaudią, Sandrą, Angeliką i Wiktorią P.  Na spotkanie przybyli  nieliczni rodzice , wychowankowie, wychowawcy, pedagog . Obecna również pani dyrektor placówki pogratulowała wszystkim dzieciom i wręczyła dyplomy pochwalne, które przygotowali wcześniej wychowawcy.

NARESZCIE WAKACJE !!!!

MAJ  2017

 

2 maj -  Sakrament Bierzmowania

W tym dniu do Sakramentu Bierzmowania przystąpiła nasza wychowanka Wiktoria. Życzymy jej wielu łask Bożych na każdy dzień!

 14 maja - I Komunia Święta

Dla naszej małej podopiecznej Madzi, to bardzo ważny i uroczysty dzień.Madzia , po raz pierwszy przyjęła do swojego serduszka Pana Jezusa.

                               „W ten dzień Komunii Świętej

                                   w wiosenny dzień radości,
                                       żywiej serduszko bije,

                                 bo Chrystus  w nim zagościł…”

W uroczystości uczestniczyli rodzice, chrzestni, babcie, ciocie, wujkowie, rodzeństwo cioteczne oraz ks. Edward Madej, pani dyrektor – Anna Miller, wychowawcy i wychowankowie.

 31 maj

Tego dnia nasi wychowankowie zostali zaproszeni i wzięli udział w Spotkaniu Młodzieży Podkarpacia „ W drodze ku dorosłości”. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Patronatem Honorowym był Wojewoda Podkarpacki, pani Ewa Leniart, a organizatorami: Pełnomocnik Wojewody Podkarpackiego do spraw Rodzin, oraz Wydział Polityki Społecznej.

Na spotkaniu odbyły się warsztaty edukacyjne "Podróż życia" ( Fundacja Wychowanie i Profilaktyka im. Jana Pawła II), oraz spotkanie  młodzieży ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie i Skautami Europy z Rzeszowa – Stowarzyszeniem Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego. Czas wszystkim umilił Zespół muzyczny z Górna „ Młody Duch i Przyjaciele”.

Na zakończenie spotkania wychowankowie udali się  na seans filmowy  w kinie Helios.

 

KWIECIEŃ 2017

12 kwietnia

Na spotkaniu Wielkanocnym z rodzicami odbyło się przedstawienie pt: „Zbawienie przyszło przez krzyż”, które przygotowała gr. II oraz  wychowawcy Elżbieta, Justyna, Edyta i Ewa. Przy świątecznie wystrojonym stole rodzice, wychowawcy, wychowankowie wspólnie dzielili się świątecznym jajkiem, życząc sobie wzajemnie dużo radości płynącej ze Zmartwychwstania Jezusa.

 

 14 kwietnia

kościele MBKP w Stalowej Woli, jak każdego roku w Wielki Piątek odbyło się CZUWANIE PRZY GROBIE PAŃSKIM.  W tym roku czuwanie modlitewne przygotowała p. Ewa  razem z wychowankami: Moniką, Krzysztofem, Agnieszką i Wiktorią . Część muzyczną przygotowała grupa dziewcząt z naszej placówki, a prowadzona była przez pana Marcina. Bardzo dziękujemy panu Marcinowi oraz dziewczętom, które przepięknie zaśpiewały i wspólnie ze wszystkimi zgromadzonymi ludźmi w Kościele oddały cześć zmarłemu Chrystusowi.

 

WIELKANOC

Aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to,
co jeszcze uśpione, ożywił to, ci już martwe; niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności.
Radosnych Świąt w gronie rodzinnym życzy 

                                                      tego życzy

                                                          Dyrekcja, wychowawcy
                                                            i wychowankowie
   

 

MARZEC 2017

8 marca - Dzień Kobiet

 Tego dnia  chłopcy z grupy  III zorganizowali w placówce uroczystość z okazji Dnia Kobiet, podczas której każda kobieta  z rąk chłopców otrzymała drobny prezent. Panowie przygotowali stoły nakryte wielką ilością słodkości  oraz  bez zarzutów obsługiwali każdą dziewczynę, przyjmując zamówienia na kawkę bądź herbatkę. Były po prostu traktowane jak księżniczki. J Dziękujemy naszym chłopcom!!!

 

LUTY  2017

14 luty   Walentynki i Zabawa Karnawałowa

W tym roku obie imprezy zostały połączone w jedną. Odbyła sie Zabawa Karnawałowa przygotowana przez gr. II wraz z wychowawcami p. Anią R., p. Elą i p. Anią S. oraz Walentynki  przygotowane przez gr. II z wychowawcami : p. Justyną, p. Ela., p. Edytą oraz z p. Ewą. Udział wzięli wszyscy wychowankowie naszej placówki. Dzieci brały udział w  różnych konkursach, tańcach oraz zabawach . Podczas zabawy można było częstować się różnymi słodkościami.

 

STYCZEŃ 2017

 Podczas tegorocznego wypoczynku zimowego wychowankowie brali udział w zabawach i grach w sali terapeutycznej, odbywały się wyjścia  na seanse filmowe do kina, na kręgle, na  zajęcia kulinarne, kulig, wyjścia na łyżwy pod MDK Wolny czas spędzili również  grając i bawiąc się na świetlicy (kalambury, państwa – miasta, gry planszowe), brali udział w  zajęciach plastycznych jak również . Część naszych podopiecznych wzięło udział w kolonii zimowej do Muzeum Regionalnego w Rozwadowie.

 

GRUDZIEŃ 2016

 4 grudnia - MIKOŁAJ 

 Sponsorzy, którzy obdarowali wychowanków prezentami Mikołajkowymi i upominkami świątecznymi: 

1. Parafia MBKP w Stalowej Woli

2. Pan Lucjusz Nadbereżny - Prezydent Miasta Stalowa Wola

3.Ks. Biskup Edward Frankowski   

4. Pracownicy Firmy KPMG Warszawa

5. Dział Socjalny Huty Stalowa Wola

6. Fundacja Orange - pani Danuta Paleń

7. Telewizja Kablowa Stella

8. Cukiernia Juelâ - państwo Biesiadeccy

9. San Bank

10. PGE Polska Grupa Energetyczna

11. Ks. Dyrektor - Wydawnictwo Diecezjalne

12. Ks. Dyrektor - Caritas

13. HSW Solidarność 80

14. PSP im. K. S. Wyszyńskiego w Krawcach

15. Elżbieta Stelmach  - ZUS Inspektorat w Stalowej Woli

16. ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki "Wolontariusz Klubu Ośmiu"

17. Ks. Biskup Edward Frankowski   .

18. Firma "Loresta" HSW

19. Biblioteka RCEZ w Nisku

20. Biuro Zarządu Banku Polskiego PKO z Warszawy

21. Bank PKO S.A. o/ Stalowa Wola

22. Apteka GEMINI Stalowa Wola

23. Publiczna Szkoła Podstawowa  w Zdziarach

24. Zespół Szkół w Cholewianej Górze

25. pani Karolina Ladzińska - Franc z USA

26. Pani Marta Stankiewicz

27. Galeria VIVO

28. "Children's Smile Foundation" ze Stanów Zjednoczonych

29. Pani Agnieszka Pado z Głogowa Małopolskiego

30.  Anonimowi Darczyńcy

 

LISTOPAD 2016

 

 1 listopad – Dzień Wszystkich Świętych

 

„ Dzień Wszystkich Świętych we mgłach tonie,

Ostatnie liście na mogiłach,

Zapalam lampki drżącą dłonią ,

Tych, co odeszli, łzą wspominam

W tym roku na rzecz naszego Domu dziecka kwestowali - Szczep Bór 1 Niezależnej Drużyny Harcerskiej im. płk. Leopolda Lisa Kuli, oraz Związek Strzelecki Organizacja Społeczna Wychowawcza Jednostka Strzelecka 2027 im. gen. Brygady Aleksandra  Litwinowicza.   Podczas kwesty zebrano kwotę 1530,96 złotych.

 4 - 5 listopada

W imieniu Rady naczelnej Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta pani dyrektor naszej placówki -  Anna Miller-  została zaproszona na uroczyste obchody Jubileuszu 35-lecia Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, które odbyło się w Narodowym Forum Muzyki.

W programie odbył się Koncert Pamięci artystów Wrocławia oraz msza święta w kościele pod wezwaniem św. Stanisława, św. Doroty i św. Wincentego. Na placu Wolności we Wrocławiu oraz spotkanie Jubileuszowe, podczas którego wystąpili zaproszeni goście. Nastąpiło również wręczenie podziękowań i część artystyczna wraz z poczęstunkiem.

                                                                                  

10 listopada

 W tym dniu nasza wychowanka – studentka – otrzymała stypendium ufundowane przez firmę
 „Polfa” w Rzeszowie w kwocie 200 zł. Uroczyste wręczenie odbyło się w kinie  „Zorza” w Rzeszowie.

 27 listopada

W ramach oferty „Prąd jak prąd, ale z pomocą fachowców” Polska Grupa Energetyczna postanowiła sprawić świąteczny prezent i dokonać w wybranych placówkach domów dziecka bezpłatnych napraw. 27 listopada odwiedziła naszą placówkę. Patronat medialny nad akcja objęła grupa wydawnicza Polska Press. W skład zespołu specjalistów wchodzili elektryk, ślusarz, hydraulik, szklarz, technik urządzeń grzewczych i gazowych, dekarz, informatyk i serwisant sprzętu gospodarstwa domowego. Dokonali niezbędnych napraw i usprawnień. A podczas wizyty fachowców dzieciom czas umilał świąteczny koncert zespołu Recycling Band.

PAŹDZIERNIK 2016

 24 - 25 października

W tych dniach do naszej placówki, jako jednej z ponad 60 placówek Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w całej Polsce, dotarł Krzyż św. Jana Pawła II, który towarzyszył mu podczas ostatniej jego Drogi  Krzyżowej w Wielki Piątek w 2005 roku w rzymskim Koloseum.  Został przywieziony 24 października i  wystawiony w kaplicy Ochronki. O godz. 15 tej rozpoczęła się adoracja krzyża . W dniu 25 października  krzyż opuścił Stalową Wolą i został przewieziony do Mielca.

 

Również w tym miesiącu nasza placówka zajęła III miejsce wśród placówek stalowowolskich w Konkursie zbiórki makulatury i nakrętek zorganizowanego przez Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli. W nagrodę otrzymaliśmy nagrodę rzeczową w kwocie 700 złotych .

 

WRZESIEŃ 2016

WITAJ SZKOŁO!

 

SIERPIEŃ 2016 R.

Pozostałe dni wakacji były również atrakcyjne. Wychowankowie mieli możliwość wyjścia do kina na różne filmy, odbył sie wyjazd na kręgle do Tarnobrzega, wyjście na kręgle do Klubu NNN w Stalowej Woli, wyjście na Paintball do Laser Arena. Wielu wychowanków brało udział w różnych imprezach odbywających sie w naszym mieście. 

22.07.16 – 2.08.16 r.

W tych dniach nasza młodzież wyjechała na kolonię do Hiszpanii – Costa Brava. Podczas pobytu zwiedziła Wenecję ( przejazd tramwajem wodnym na plac św. Mark, spacer z pilotem); Barcelonę, gdzie spacerowali uliczkami Barri Gotic do Katedry św. Eulalii,  Placa Reial oraz Placa de Sant Jaume z Ratuszem a także  Palau de la Generalitat.  

Młodzież miała również okazję pospacerować słynną ulicą La Rambla, która uważana jest za najpiękniejszą  aleję świata, mająca swój początek na Placa Catalunya i wiodąca aż do Pomnika Kolumba; zabytkowy Port Vell z malowniczą przystanią jachtową oraz Rambla de Mar.

Pozostałymi atrakcjami podczas pobytu był wyjazd do Barcelona Gaudiego – baśniowy Parc Guell, z którego roztacza się wspaniały widok na cała Barcelonę; Sagrada Familia – jeden z najważniejszych symboli miasta , dzielnica Eixample oraz spacer wzdłuż Passeig de Gracia, przy której znajdują się dwa najważniejsze Domy Gaudiego. Dla chłopców największą atrakcja było zwiedzanie stadionu FC Barcelona.

27.08.-29.08.16

Wychowankowie przebywali na zaproszenie firmy KPMG na wycieczce w Warszawie. Wyjazd był zorganizowany bardzo aktywnie, dzieci zwiedzały Centrum Nauki Kopernika, Warszawę (Stare Miasto, Łazienki, Wilanów)
i pozostałe atrakcje miasta. Po Warszawie obwoził dzieci czerwony wycieczkowy autobus z odkrytym dachem, co było dodatkową atrakcją.

Podczas pobytu młodzież mogła „powariować” w hangarze trampolin. Szczególnie ważnym zaproszeniem było zaproszenie do Siedziby firmy KPMG na kolację, która była spożywana na tarasie widokowym z widokiem na „Warszawski Manhattan”.

Kolejna atrakcja był multimedialny pokaz fontann, który zachwycił dzieci.

Pracownikom firmy KPMG, szczególnie pani Agnieszce i pani Renacie dziękujemy za wielkie zaangażowanie w organizację wycieczki. 

 

LIPIEC 2016 R.

27.06 – 08.07.16r.

To czas, kiedy nasi wychowankowie wyjechali na  kolonie letnia nad morzem do Międzywodzia. Ośrodek, w którym się zatrzymali był usytuowany w obrębie nadmorskiego kompleksu leśnego, miedzy morzem a Zalewem Kamieńskim.  Podczas pobytu w ramach programu odbyła się:

·        wycieczka do Świnoujścia i zwiedzanie Fortu Gerharda, Muzeum Obrony Wybrzeża oraz podziemnego miasta na wyspie Wolin;

·        wycieczka do Międzyzdrojów – Promenada Gwiazd, Muzeum przyrodnicze
 i Bałtycki Park Miniatur;

·        wycieczka do Dziwnowa – zwiedzanie latarni morskiej, alei gwiazd sportu oraz Parku miniatur latarni morskich i kolejek;

·        rejs statkiem po Morzu Bałtyckim;

·        wycieczka do bałtyckiego parku dinozaurów i Safari we Wrzosowie;

Ponadto odbyły się liczne atrakcje w postaci dyskotek, imprez sportowych
i rekreacyjnych.

22.07.2016 r.

   W tym dniu gościliśmy młodzież z Francji, która przebywała  przy parafii MBKP
z okazji światowego Dnia Młodzieży.

 29.07.2016 r.

   To był bardzo wyjątkowy dzień. Nasza młodzież wraz z panią dyrektor naszego Domu Dziecka uczestniczyła w II stacji Drogi Krzyżowej wraz z papieżem Franciszkiem. Cała  Droga Krzyżowa odbywała się na  Błoniach Krakowskich.

 

 

CZERWIEC 2016 R.

 

 1 czerwca

      Podobnie jak w ubiegłym roku ten radosny dzień spędziliśmy w Chłopskiej Woli. Każda z grup wychowawczych przygotowała wiele ciekawych zabaw i rozgrywek sportowych. Główną atrakcją była przejażdżka motocyklem zorganizowana przez Klub Motocyklowy ze Stalowej Woli. 

      W tym dniu również dzieci zostały zaproszone na lody do lodziarni "Grycan" w Stalowej Woli.

 5 czerwca

Podopieczni naszego domu Dziecka wraz z wychowawcą i panią dyrektor Anna Miller wzięły udział w VI marszu dla Życia i Rodziny. Był to marsz promujący wartości rodzinne zorganizowany przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli. Wszystko rozpoczęło się Mszą Świętą odprawioną w Kościele pw. Źródła Miłosierdzia Bożego. Podczas marszu niesiono 67 flag nawiązujących do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, transparenty, różnobarwne wiatraczki, śpiewano, . Dzieciakom rozdawali słodycze i pamiątkowe długopisy. 

11 czerwca

 Tradycyjnie jak co roku uczestniczyliśmy w pielgrzymce do Krakowa, gdzie znajdują się Relikwie naszego Patrona  - św. Brata Alberta . Pochylając sie przed obrazem  "ECCE HOMO" modliliśmy się w skupieniu. Po uroczystej Mszy Świętej dzieliliśmy sie chlebem i wodą z naszymi współbraćmi - członkami Kół Towarzystwa św. Brata Alberta z całej Polski.

 16 czerwca

Odbył sie Jubileusz 25 -lecia działalności Domu dziecka "Ochronka".  Uroczystości jubileuszowe rozpoczęto od mszy świętej w kościele MBKP. Dalsza część obchodów odbyła sie w salce parafialnej przy Bazylice Konkatedralnej.

      Pani dyrektor naszego Domu Dziecka szczególne słowa skierowała do sponsorów i darczyńców placówki, od których rzez 25 lat  doświadczaliśmy wielkiego dobra i wsparcia z ich strony: Fundacja "Bliźniemu swemu", Fundacja "Dbam o zdrowie",  Fundacja "Childrens Smile", Fundacja WBK Banku Zachodniego, KPMG Warszawa, PSS "Społem" Stalowa Wola,  OSM Stalowa Wola, Piekarnia "U Górala",

ROPS Rzeszów, Urząd Wojewódzki w Rzeszowie,  INC Polfa Rzeszów, Giełda Papierów Wartościowych, SanBank, HSW Dział Socjalny, Kuźnia Huty Stali Jakościowych, Firma "Kilian" Dwikozy, Spółdzielnia "Postęp" w Jasionce, "Ovo-Res" Boguchwała, Firma"Rymut" Sędziszów, Firma "Juel" z Niska, Tarczyński S.A., "Wawel"z Krakowa, Mennica Polska, Zakłady mięsne "Mathias", Zakłady mięsne " Górno", "Makro" Cmolas, Firma "Janex", "Bispol" Łańcut, "Koral" Rzeszów, "Makarony Polskie", Gospodarstwo Rybackie "Bałata" Grębów, Gospodarstwo Rybackie "Antoniówka", "Etmos" Modliborzyce, "UNIWHELS PRODUCTION "spółka z o.o., AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP.Z O.O., Deutsch Bank Trust Company, Firma "Etmos".

Sponsorzy, którzy przyczynili sie do uświetnienia uroczystości, to: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Stalowa Wola, ks. Biskup Edward Frankowski, Fundacja "Bliźniemu Swemu", PSS Społem, Fitma "Koral", Piekarnia "U Górala", Cukiernia "Juel", HSW Pan Rusinek oraz  Mleczarnia Stalowa Wola.

Podczas uroczystości głos zabierali zaproszeni goście, nie brakowało życzeń i słów uznania dla osób, które przez 25 lat pracowały na rzecz dzieci. Zgromadzeni mogli obejrzeć film obrazujący 25 lat działalności "Ochronki".

      Na zakończenie odbył się obiad i słodki poczęstunek.

24 czerwca

WAAAAAAAAAAKKKKKAAAAAAAAAACCCCCCCCJJJJJJJJJJEEEEEEEEE!!!!!!!!!!

 

 

MAJ 2016 r.

 20 maj

       W tym dniu odbył sie wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze. Został zorganizowany z Programu "Organizacja czasu wolnego dla osób i rodzin biednych".

Było tam wiele atrakcji dla małych i dużych . Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i poczuć adrenalinę. Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

 

KWIECIEŃ 2016


20 kwietnia

    Nasza placówka otrzymała zaproszenie do udziału w XIII Konkursie piosenki wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych woj. podkarpackiego. Organizatorem była Placówka Opiekunczo-wychowawcza im. Henryka Hanasiewicza w Rzeszowie. Impreza odbyła się w Teatrze MASKA.

    Nasz Dom Dziecka "Ochronka " reprezentowany był przez dwie wychowanki: Monikę i Wiktorię. Zaśpiewały piosenki pt."Dumka na dwa serca" oraz "Sztorm", którymi wywalczyły sobie II miejsce. Serdecznie im gratulujemy!

 

MARZEC 2016

8 marca

W tym dniu chłopcy z grupy  II zorganizowali w placówce uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Podczas imprezy odbył sie koncert życzeń dla każdej kobiety, małej i dużej, oraz krótka charakteryzacja  każdej z nich. Zostały również wręczone na ich ręce kwiaty. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani tortem.

10 marca i 22 marca

W naszej placówce odbył się Teatrzyk profilaktyczny z Fundacji " Latarnia" (część 1 i część 2). Przedstawiono w nim jak zły wpływ mogą mieć używki, jak niszczą zdrowie i kontakty z ludźmi, jaki wpływ mają na życie rodzinne i osobiste człowieka.

LUTY 2016

15-28 lutego

Rozpoczęły sie upragnione FERIE!!!

 Podczas ferii część dzieci uczestniczyło w  zimowisku profilaktycznym " ZE ŚNIEŻKIEM I PROFILAKTYKĄ" organizowanym przez Małopolskie Centrum Profilaktyki „Włóczykij” z Krakowa. Program ten składał sie  z kilkuetapowego bloku warsztatowego poruszającego kwestie: zdrowego stylu życia, skutków spożywania alkoholu, zażywania substancji psychoaktywnych, dbałości o własny wygląd, rozwój własnych zainteresowań, nauka pracy w grupie. Każde zajęcia prowadził wykwalifikowany wychowawca (pedagog, psycholog, socjolog).

Podczas ferii dzieci z naszej placówki uczestniczyły w wyjściach do kina, na kręgle, w zajęciach plastycznych oraz różnych rozgrywkach sportowych.

STYCZEŃ 2016

26 stycznia

Odbyła sie zabawa karnawałowa z udziałem wszystkich wychowanków placówki. Dzieci brały udział w konkursach, tańcach oraz zabawach zorganizowanych przez wychowawców. Podczas zabawy można było częstować się różnymi słodkościami.

 

10 stycznia

W tym dniu w bazylice konkatedralnej odbył się  koncert kolęd w wykonaniu chórów stalowowolskich i Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Zgromadzonych w świątyni powitał Stanisław Kusztyb – organista parafii Matki Bożej Królowej Polski. Zachęcił do wspólnego kolędowania wraz z orkiestrą oraz wzięcia udziału w kweście na rzecz Ochronki im. św. Brata Alberta.

Podczas wieczoru kolędowego wystąpili: Orkiestra Dęta MDK (dyr. Mieczysław Paruch), Chór „Mały Cantus” (dyr. Katarzyna Pisera), Chór „Gaude Vatae” (dyr. Ewa Woynarowska), Chór „Cantus” MDK (dyr. Maciej Witek), Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku MDK (dyr. Jerzy Augustyński), Chór „Gaudium” Parafii św. Floriana (dyr. Jadwiga Powęzka-Ciba), Chór „Solidarność” (dyr. Elżbieta Nowak-Szpunar), Chór „Puellarum Cantus” PSP nr 11 (dyr. Katarzyna Pisera), Chór Lasowiacki MDK (dyr. Piotr Szpara), Chór Kameralny MDK (dyr. Jerzy Augustyński), Chór Konkatedralny (dyr. Stanisław Kusztyb).

4 stycznia

Okazją do wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia były Jasełka i spotkanie opłatkowe. Występ przygotowany przez naszych wychowanków, to historia Bożego Narodzenia. Przedstawienie było urozmaicone śpiewem kolęd oraz pastorałek. Na spotkanie opłatkowe przybyli: Starosta powiatu stalowowolskiego – pan Janusz Zarzeczny, przedstawiciel Urzędu Miasta Stalowa Wola,  Zarząd i Członkowie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, rodzice naszych wychowanków, mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn z panem kierownikiem oraz zaproszeni goście.