Dom Dziecka pn. „Ochronka” im. Św. Brata Alberta funkcjonuje od prawie 20 lat. Działalność naszego Domu jest możliwa dzięki wsparciu, okazanej życzliwości i przyjaźni wielu ofiarodawców zarówno z kraju jak i zagranicy. Wielu z nich jest z nami od samego początku i nadal nas wspierają.

Wszystkim Ludziom Wielkiego Serca jesteśmy niezmiernie wdzięczni. W Ich intencji modlimy się w każdy czwartek, gdy w Ochronkowej Kaplicy odprawiana jest Msza Święta. Naszych darczyńców nazywamy „Przyjaciółmi”, bo w każdej chwili możemy na nich liczyć. Wiemy, że nam pomogą, wesprą w trudnych chwilach.

Nie ma takich słów, którymi moglibyśmy Im podziękować, wyrazić naszą wdzięczność. Najpiękniejszą zapłatą dla Nich jest radość naszych dzieci. Naszą wdzięczność niech wyrażą słowa Papieża Jana Pawła II: „Człowiek jest Wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Nasi „Przyjaciele” to też wolontariusze, którzy wspierają nas swoją pracą na rzecz dzieci. Są to studenci KUL, uczniowie szkół z terenu naszego miasta i okolic oraz emerytowani nauczyciele.

Są to również Instytucje, Szkoły, Przedszkola, z którymi współpracujemy. W nich również znajdujemy wsparcie i zrozumienie.